banner2
Öne Çıkanlar Urfa Haber Urfa haber ak parti Urfa Haberleri

Eyyübiye Kampüsü İle İlgili Tartışmalar Devam Ediyor

Şanlıurfa'da Harran Üniversitesine Tahsisli olan Eyyübiye Kampüsü ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Son olarak Eyyübiye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Belediye Binası yeri için 44 dönüm arazinin tahsis edildiğini açıkladığı kampüs ile ilgili bu kez mimarlar odasından açıklama geldi.
BAŞKAN KARADAĞ, ‘’TEKNİK OLMAYAN BİR GRUP ŞEHRE  ZARAR VERİYOR
Şanlıurfa Mimarlar Odası Başkanı Ferhat Karadağ, Eyyubiye kampüsü konusu farklı yerlere çekilmek istendiğini, ortada henüz projelendirilmis bir alanın olmadığını açıkladı.

Düzenlediği basın toplantısında kampüsün belediyeye tahsis edilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Mimarlar Odası Başkanı Karadağ, Başkan Kuş'la görüştüklerini ve birlikte hareket ederek, alanın Eyyubiye için faydalı şekilde kullanılmasına yardımcı olacaklarını söyledi. 
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş'un alana Belediye Binası yapılacağını açıklamasına rağmen mimallar odası bunun fikir aşamasında olduğunu ve somut bir proje olmadığını söyleyerek; "Son zamanlarda Şanlıurfa’da Teknik olmayan bir grup tarafından, Fikir aşamasındaki bir projenin somut delillere dayandırılmadan, açıklamalar yapması bu denli projeleri kamuoyuna yanlış aktarmış olacaktır. Şehrimizde proje üretme hedefiyle yola çıkan teknik insanların ve yöneticilerin üretecekleri projelere zarar vermiş olacaktır.

Şanlıurfa’da bir grup tarafından gündemde tutulmak istenen Harran üniversitesinin Eyyübiye belediyesine 44 dönümlük arazinin tahsis etmesi hususunda olacaktır.
 Şanlıurfa mimarlar odası olarak Şanlıurfa’nın tüm şehircilik problemlerine nasıl hassas davrandıysak bu konuda da hassasiyet gösterme ve açıklama yapma gereği duymuş bulunmaktayız.
 Şimdiye kadar bu şehirde şehrin menfaatlerini gözeterek yapılmış veya yapılacak projeleri teknik bir dil ile olumlu ya da olumsuz değerlendirdik.
 Bugün gündemimizdeki Harran üniversitesinin tahsis ettiği arsa için kamuoyunda yapılan açıklamalar takip ettik bu açıklamalarda dile getirilen ilgili meslek odalarından görüş alınmadığı belirtildi. Öncelikle şunu demek istiyoruz. Mevzu bahis arazi ile ilgili, mimarlar odası olarak konunun yakından takipçisi olduk ve takip etmeye de devam ediyoruz. Bu Açıklamalardan önce Belediye başkanı Mehmet kuş ile görüş alışverişinde bulunduk. Başkan Kuş, Bu arazi ile ilgili herhangi bir kesin projenin olmadığını ve bu arazi üzerine yapılacak projenin kendi teknik ekibi ve ilgili meslek odalarından görüş alınıp yapılacağı, şimdilik fikir aşamasında olduğu ana temanın kamu yararı ve Eyyübiye halkının çıkarları üzerine inşa edilmesi ilk tercihleri olacağını belirtti.
 Yapılan açıklamalarda ilçede mesire alanlarının bulunmadığı dile getirilmiştir. Oda olarak yaptığımız tespitlerde ilçede mesire alanının bulunduğu ve Eyyübiye belediyesi tarafından yapılması planlanan 2 adet yeni yeşil alan projesi için odamızın görüşü alındığı ve Ar - ge çalışmalarının devam ettiğini belirtmek isteriz.
   Mimarlar odası olarak bu arazi hakkında yapılacak değerlendirmenin çok erken olacağı, ortada daha olgunlaşmış bir proje olmadığı için hayali değerlendirmelerin uygun olmayacağı belirtmek isteriz.
Teknik olmayan bir grup tarafından, Fikir aşamasındaki bir projenin somut delillere dayandırılmadan, açıklamalar yapması bu denli projeleri kamuoyuna yanlış aktarmış olacaktır. Şehrimizde proje üretme hedefiyle yola çıkan teknik insanların ve yöneticilerin üretecekleri projelere zarar vermiş olacaktır.
 Özellikle Eyyübiye ilçesi gibi daha çok gelişmeye ihtiyacı olan bölgede bu denli yapılan açıklamalar amacının dışına çıkılıp yatırımların ve projelerin yapılmak istenmediği kanaatindeyiz.
Bu tür açıklamaların teknik olmayan kişiler tarafından değil de doğru bir şekilde liyakat sahibi, konuya hakim kişilerce yapılması gerekmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner17