banner2
Öne Çıkanlar AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Av. Zeynel Abidin Beyazgül 11 Nisan Fuar Merkezi bir dizi Dedeköy şutso

Bakanlık İş Kollarının Tespiti İçin Son Tarihi Açıkladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü imzasıyla Şanlıurfa başta olmak üzere 81 il Sağlık müdürlüklerine gönderilen yazıda, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 nci maddesiyle 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü madde kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçiş yapılan işçilerin iş kollarının yer alan kodları ile birlikte en geç 20/02/2020 tarihine kadar girişlerinin yapılmasını talep etti.

İŞTE O YAZI:

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Sayı Konu
: 60438742-929
Sürekli İşçi Personel Branş Tanımlamaları hk.
DAĞITIM YERLERİNE
696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 nci maddesiyle 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü madde kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçiş yapacak alt işveren işçilerinin tespit ve değerlendirme işlemleri anılan maddede belirtilen usul ve esaslar dahilinde İl Sağlık Müdürlüklerince oluşturulan komisyonlarca yürütülerek bu kapsamdaki personel 02/04/2018 tarihi itibariyle göreve başlatılmıştır.
696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 inci maddesinin 5 inci fıkrasında "Sürekli işçi kadrolarına geçirilenler, birinci fıkrada öngörülen şartları taşıdıkları sürece ve çalıştırıldıkları teşkilat ve birimde geçiş işlemi yapılmadan önceki ihale sözleşmesi kapsamındaki hizmetleri yürütmek üzere istihdam edilebilir.hükmü yer almakta olup; bu kapsamda sürekli işçilerin yaptıkları görevleri ile Sosyal Sigortalar Kurumunda kayıtlı meslek kodlarinin bir biri ile uyumlu olması önem arz etmektedir.
Müdürlüğüneze bagli sağlik tesislerinde çalışan Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi insan Kaynakları Yönetim Sisteminde kayıtlı sürekli işçilerin 02.04.2018 tarihinden Önce yapılan ve kadroya geçişlerine dayanak oluşturan ihale sözleşmesi kapsamındaki branşlarının Bakanlığımız web tabanlı veri uygulaması Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi/İnsan Kaynakları Yönetim Sistemine yazımız ekinde yer alan kılavuzda belirtildiği şekilde yine aynı adreste yer alan kodları ile birlikte en geç 20/02/2020 tarihine kadar girişlerinin yapılması gerekmektedir. Bu çerçevede yapılacak girişler ile ilgili yetki sistem üzerinden Personel Hizmetlerinden sorumlu Başkanlara tanımlanmış olup, veri girişlerinin doğruluğundan yetki verilen Başkanların sorumlu olacakları hususunda!
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
e-imzalıdır. Mehmet İSLAMOĞLU
Bakan a Genel Müdür
EK: Klavuz (3 sayfa)
DAGITIM 81 il Valiliklerine il Sağlık Müdürlüğüne
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner17