banner2
Öne Çıkanlar cinayet zanlısı Bingöl haber Belediye Urfa Haber

Kurtulmuştan Hasparti geldi

 

Saadet Partisinden ayrıldıktan sonra yeni bir oluşum başlatan Numan Kurtulmuş, yeni partisinin adını ve logosunu açıkladı. Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Genel Başkanı olduğu partinin adını,  Halkın Sesi Partisi olarak açıkladı. Partinin kısaltımış adı ise HASPARTİ.

Kurtulmuş partisinin adı ve logosu için şunları kaydetti: Partimizin amblemi Osmanlı güneşi, medeniyet güneşi adını vereceğimiz güneştir. Amblemde uygulanan güneş, tarih boyunca medeniyet güneşi olarak isimlendirilen bir motifi ortaya koyuyor. Buradan inancımız, hem yeni bir günün doğduğunu ortaya koymak, hem de Türkiyede yeni bir dönemin, yeni bir günün doğduğunu ifade etmektir. Hem yeni dünyanın kurulması olduğunu ifade etmek, hem de bizim medeniyet değerlerimize olan bağlılığımızı ifade etmek açısından Osmanlının medeniyet güneşi motifini kullandık.

HASPARTİNİN KURUCULAR KURULU

Doç. Dr. Emre Bağcı partinin kurucular kurulu üyelerini açıkladı. İşte Kurucular Kurulundan bazı isimler:

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Abdulaziz Tandik, Abdülhamit Gül, Abdullah Arar, Abdullah Uzun, Abdullatif Evin, Ahmet Akçay, Ahmet Bakcan, Ahmet Bilgin, Ahmet Demircan, Ahmet Erdoğadu, Ahmet Feyzi İnceöz, Ahmet Kuru, AHmet Münir Yaşar, Ahmet Okur, AHmet Sünnetçioğlu, AKif Gürdoğan, Ali Aktaş, Ali Öztürk, Alper Gencer, Salih Aydıner, Arif Calban, Arslan Polat, Aydın Yardımcı, Ayhan Demir, Aynur Demiray, Bahri Zengin, Bahtiyar Arslan, Banu Atabar, Birol Kiraz, Celal Kazdağlı, Prof. Dr. Cengiz Çakmak, Cevat Özkaya, Prof. Dr. Çağrı Erhan, Ebru Kurban, Ekrem Baki, Emine Arslan, Emine Uçak Erdoğan, Enis Başakın, Enver Bakırcı, Erdinç Yazıcı, Erol Erdoğan, Prof. Dr. Erol Göka, İbrahim Ertan Yülek, Ethem uludağ, Eyüp Kanar, Fethi Aca, Fikret Karapekmez, Fuat Fidan, Fuarkan Torlak, Gönül Kafkas, Halil Aydın, Halil Yıldız, Halit Özel, Hasan Kaya, Hatice Aydın, Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu, Dr. Hüseyin Güleç, İbrahim Durmaz, İbrahim Tenekeci, İlknur Karaaslan, İlyas Dönmez, İlyas Keskin, İsmail Aydos, İsmail Karaduman, İzzet Çelik, Kemal Albayrak, Kenan Nuhut, Lütfü Esengün, Emin Aydın, Emin Aydın, Mahmure Boyalı, Mehmet Sıddık Kara, Süleyman Metin Kalkan, Miktat Şahin, Mukaddet Başeğmez, Murat Kargılı, Musa Akbal, Mustafa Alkayış, Mustafa Canbey, Mustafa Enesoğlu, Mustafa Özkan, Doç. Dr. Mustafa Tekin, Mücahit Yanılmaz, Müfit Yüksel, Naci Terzi, Nazım Maviş, Nedim İlci, Nevzat Sudaş, Nezahat Albay, Niyazi Güney, Mustafa Niyazi Yanmaz, Nurettin Aktaş, Orhan Şişman, Osman Aktığ, Osman İbrahim baş, Ömer Özmeni, Ömer Vehbi hatipoğlu, Özlem Urgancıoğlu, Rahmi Korkmaz, Remzi Çakır, Rıza Yorulmaz, Sefa Çöl, Saffet Topaktaş, Salih Kaçır, Saliha Sasa, Selahattin Aydın, Selami Yeşil, Semih Simitç, Semra Ünsal, Serkan Acar, Seyfullah Şahin, Sinan Sungur, Süleyman Pektaş, Şahin Kılıçarslan, Prof. Dr. Şevik Dursun, Tuba Albayrak, Türker Sartabaş, Urgan Ergin, Ümmet Kandoğan, Prof. Dr. Vahit Bıçak, Veli Tolu, Yahya Çevik, Yaşar Yıldız, Prof. Dr. Yusuf Tuna, İsmail Zekai Kutan, Ziynet Kır...

Kurucular Kurulunun okunmasının ardından, bugüne özel hazırlanan bir sinevizyon yayınlanmaya başladı.

kullan

KURTULMUŞ: 1 KASIM 2010 UNUTULMAZ GÜN

Partisinin adını açıklamak üzere kürsüye gelen Genel Başkan Numan Kurtulmuş, Vira bismillah dediğimiz 1 Kasım 2010 tarihinin unutulmaz bir gün bırakmasını, gök kubbede hoş sedalar bırakarak öte dünyaya gidecek hizmetler yapmayı Cenab-ı Alah nasip etsin. dedi.

Kurtulmuş şunları kaydetti:

Bu parti sağcı bir parti değildir. Bu parti solcu bir parti değildir. Bu parti liberal bir parti değildir. Bu Parti milletin merkezinde olan bir partidir.

Bir ittifakımız olacaksa sadece halkımızla olacaktır. Bu parti oligarşik bir demokrasnin uygulandığı bir parti olmayacaktır. Bu parti Türkiyenin yeni yolu, yeni siyaset tarzı olacaktır. Bu parti asla bir grubun, hizbin ve küçük bir teşkilatın partsi olmayacaktır.

Dedikoduların, adam kayırmaların hizipçilik inşallah bu partide olmayacak ve karşılığını bulamayacaktır. Bizden asla çift dilli çift söz duymayacaksınız. Tandoğan Meydanında da Beyazıt Meydanında duyacağınız ses aynı olacaktır.

Reel politiğin en iyisini, en kralını en iyi bu parti bilecek ama asla reel politiğin önünde asla diz çökmeyecektir.

Bu parti önümüzdeki seçimlere girecek şekilde teşkilatlanmasını tamamlayacaktır. Muhtemelen de kongresini ay sonu yapacaktır.

Haber 7

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.