banner2
Öne Çıkanlar Türkiye Kahramanmaraş Kurtuluş Spor PapeAlioune Ndıaye Kadir Balcı ALS hastalığı nedir

Erbakan: Tahareti bilmeyenleri mi taklit edeceğiz

"Bunlar tuvalete girdikleri gibi çıkarlar. Temizlik nedir, taharet nedir bilmezler. Bunları taklit edeceğiz de elimize ne geçecek?" diye sorduMilli Gazete

Milli Görüş'ün 40'ıncı kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) tarafından düzenlenen 'Ahde Vefa Gecesi'nde eğitim çalışanları Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile buluştu.

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) tarafından organize edilen 'Ahde Vefa Gecesi'nde konuşan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, milli ve manevi eğitimin önemine işaret etti. Bugünkü maarifin yani eğitim ve öğretim sisteminin Batı taklitçisi olduğunu ve Batı medeniyetini kendi medeniyetimizden üstün gören bir anlayışa sahip olduğunu vurgulayan Erbakan, "Bundan dolayı bugünkü maariften şikâyetçiyiz. Temizlik nedir bilmeyen Batı'nın neyini taklit ediyoruz? Bunlar tuvalete girdikleri gibi çıkarlar. Temizlik nedir, taharet nedir bilmezler. Bunları taklit edeceğiz de elimize ne geçecek?" diye sordu.

Irkçı Siyonizmin faiz ve haksiz vergiler yoluyla 6 milyar insanı sömürdüğünü anlatan Erbakan, "Böyle bir dünyada yaşadığımız niçin çocuklarımıza öğretilmiyor? Çünkü Siyonizmin bu sömürü düzeni devam etsin istiyor ırkçı emperyalizm. Kendi etkilerini kullanarak öğretimleri de buna göre tanzim ediyorlar. Bunun için şuurlu öğretmenlere ihtiyacımız var" diye konuştu. Bugünkü eğitim sisteminde öğretimin tamamen Batı'nın safsataları ve ifsatları üzerine bina edilmeye çalışıldığını, buna karşılık asıl gerçeklerin ise milletten saklandığını ifade eden Erbakan, "Yani emperyalizm, dünyanın sömürülmesinden bahsedilmesini istemiyor. Faizci kapitalist nizamın tenkitini istemiyor. Onun için bunlar yok. Aynen uyulmuş, onlar taklit edilmektedir" eleştirisinde bulundu.
Batı taklitçiliği fikirlerle çocuklarımızın beyni yıkanıyor

Vatanın, milletin selameti, yeniden büyük Türkiye'nin kurulması ve yeni bir dünyanın kurulmasının ancak şuurlu öğretmenlerle mümkün olduğunun altını çizen Erbakan, "Batı taklitçiliği fikirlerle çocuklarımızın beyni yıkanıyor. Bizim medeniyetimiz en üstün medeniyettir. Ama bu medeniyetimiz çocuklarımıza okutulmuyor. Neden?" tepkisinde bulundu. Erbakan, şöyle konuştu: "Bir milletin asıl gücü ne parası ne de tankıdır. Asıl gücü imanlı evlatlarıdır. Biz Malazgirt'i tankla topla değil imanla kazandık. Biz İstiklal Savaşını tankla topla değil imanla yaptık. Çanakkale'yi imanla koruduk. Bugüne kadar tarihimizin bütün altın sayfalarını imanla yazdık. Bu sebepten iman bir ülkenin gerçekten en kıymetli varlığıdır"

Milli Görüş davasının 40 yıl önce Konya'da 'biz bu kuşun canlısını istiyoruz' ile başladığını ifade eden Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, bu sözün bugün daha anlamlı hale geldiğini anlattı. AKP'nin içi saman dolu bir kuşla halkın gözünü boyadığını vurgulayan Erbakan, bunun ise güncel bir yanılgı olduğunu söyledi. İçi saman dolu kuş ile canlı kuş arasındaki farkı da anlatan Erbakan, şöyle konuştu: "Saadet Partisi'ne neden ihtiyaç varmış? AKP pekâlâ Müslümanlara hizmet ediyormuş. Suriye ile vizeyi kaldırmış. Yapılacak hizmetleri yapıyormuş. Daha ne istiyormuşuz! Biz bu kuşun canlısını istiyoruz.

Adam mı aldatıyorsunuz? Bunlar gerçek İslam Birliği'ni kurmak, yeni bir dünya kurmak için mi yapılıyor? Hayır. Göz boyamak için yapılıyor. Türkiye'de halk Saadet Partisi'ne kaymasın diye yapılıyor. Bu saman dolu kuş!"

Türkiye'yi İsrail'e vilayet yapmak istiyorlar

Türkiye'nin İsrail'e vilayet yapılması için bir oyun oynandığını dile getiren Erbakan, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin geçtiğimiz günlerde İsrail'e yaptığı ziyaret sırasında İsrail'in de AB'ye girmesi gerektiği yönünde açıklamalarda bulunduğu hatırlattı. "Biz AB kapısına bağlandığımızda İsrail de AB'ye girecek" diye konuşan Erbakan, "Böylelikle İsrail ile tek devlet olacağız. Sonra 'bu AB çok büyüdü bunu bölümlere ayıralım, Ortadoğu ayrı olsun' diyecekler. Ortadoğu'da Türkiye ile İsrail ayrı bir birlik olacak. Böylece Türkiye İsrail'e vilayet yapılacak" dedi.

Öğretmenlik mesleğinin en şerefli ve o derece de mesuliyetli bir meslek olduğunu söyleyen Erbakan, Başbakan iken Kahramanmaraş'ta bir okulun açılışında kalbinin titrediğini kaydetti. Bugünkü eğitim sisteminde çocukların kalbine hiç bir şeyin konmadığını ifade eden Erbakan, "Okul açılışında ilk defa kalbim titredi. Binlerce çocuğun sadece dünyası değil ahiretine taalluk eden bir işlem yapıyoruz. Ama bu çocuklarımıza ne öğreteceğiz? Kalbine ne koyacağız? Okul demek, öğretmen demek bu demektir" şeklinde konuştu. Eğitim ve öğrenimin baştan sona kadar hakka dayanması gerektiğini ifade eden Erbakan, şöyle konuştu: "Öğrenimin temeli, evlatlarımıza mutlaka tarihimizi, imanımızı, kimliğimizi ve ruh kökümüzü tanıtmaya dayanmalıdır. Bizim çocuklarımız tarihimizi bilmedikleri için bu yanlış maarif yüzünden bugünkü hallere düşüyoruz. Bir sene içinde hapishanelerde uyuşturucudan mahkûm olan çocukların âdeti 10 binden 23 bine çıktı. Böyle eğitim olursa böyle sonuç alırsın"

Akkiraz: Önce ahlak ve maneviyat

ÖĞ-DER Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz, açılış konuşmasında eğitim çalışmalarının temelinde Milli Görüş anlayışının yattığını belirterek, "Milli Görüş hareketi ile millet aslına dönmeye başlamıştır" dedi. MEF-DER ile başlayan bu hizmetin bugün ÖĞ-DER tarafından yürütüldüğünü anlatan Akkiraz, önce ahlak ve maneviyat olmadan eğitim ve öğretimin olamayacağına dikkat çekti. Dernek olarak şuurlu nesillerin yetişmesinin yanında eğitim çalışanlarının maddi ve manevi açıdan kuvvetlendirilmesi için mücadele ettiklerini vurgulayan Akkiraz, ÖĞ-DER'in bir ıslah kuruluşu olduğunu söyledi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.