banner2
Öne Çıkanlar urfa son dakika Siverek 1. Kitap Fuarı Akçadağ ilçesi Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı Hilvanda larva

DVD'de iller İmanlı-İmansız diye belirtilmiş

Poyrazköy İddianamesi'nin giriş bölümünde daha önce açılan Ergenekon davalarının özeti yapıldı. İddianamede "İddianamenin bu bölümünde Ergenekon silahlı terör örgütüne yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında bugüne kadar elde edilen deliller ve ulaşılan sonuçlarla ilgili kısa açıklamalar yapılacaktır. Ergenekon silahlı terör örgütünün hücre tipi bir yapılanmaya haiz gizli bir örgüt olduğu, devlet içerisinde değişik kurumlara sızdığı, gerçekleştirdiği ya da teşebbüs ettiği eylemlerin niteliği önceki iddianamelerin giriş bölümünde ayrıntılı olarak anlatılmıştır" denildi. İddianamede ayrıca önceki iddianamelerde "Ergenekon yapılanması neden bir terör örgütüdür" başlığı altında ayrıntılı açıklamalar yapıldığını ve bu konuda tekrar açıklama yapılmayacağını kaydetti. İddianameden alınan bazı önemli bölümler şöyle:

ASKERLER AKTİF OLARAK ERGENEKON'DA

* Ergenekon silahlı terör örgütünün, yaşamsal değerde önem verdiği TSK içerisindeki faaliyetlerinin bir kısmını Karargah Evleri ismi altında gizli hücre yapılanması ile yürüttüğü tespit edilmiştir.

* Askeri yapılanma içinde yer alan askerler, diğer örgüt üyeleri gibi emekli oldukları dönemde de aktif olarak Ergenekon terör örgütü yapılanmasında yer aldı.

* "örgütün darbe zemini oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği ve toplumda infial uyandıran eylemler" başlıklı bölümünde "Cumhuriyet gazetesine bomba atılması ve Danıştay saldırısı" sıralandı.

* Ümraniye'de ele geçen el bombaları, Yargıtay mensuplarına suikast hazırlığı, İzmir'de bulunan NATO Tesislerine silahlı saldırı hazırlığı, 2005 yılında Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Büyükanıt'a yönelik suikast hazırlığı, 2007 yılı içerisinde gazeteci yazar Fehmi Koru ve yazar Orhan Pamuk'a yönelik silahlı saldırı hazırlığı, 2007 yılı içerisinde Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir ile milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Ahmet Türk'e yönelik silahlı saldırı hazırlığı, sanık İbrahim Şahin'de ele geçen silah, mühimmatlar ve suikast planları, Ermeni asıllı Türk vatandaşı olan Minas Durmaz Güler'e yönelik suikast hazırlığı, Ermeni Patriği Mesrob Mutafyan'a yönelik suikast hazırlığı, Alevi-Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Ali Balkız'a yönelik suikast hazırlığı, Alevi-Bektaşi Federasyonu Genel Sekreteri Kazım Genç'e yönelik suikast hazırlığı, Ankara'da bir alışveriş merkezine yönelik bombalı saldırı planı, Sanık Mustafa Dönmez'de ele geçirilen Başbakan'a yönelik suikast planı ve silahlar, Rahmi Koç Müzesi'ndeki denizaltıda bulunan patlayıcı madde ve burada yapılması planlanan eylem"

* Vatandaşların Beykoz Kaynarca Köyü Hocaoğlu mevkiinde şüpheli şahısların bulunduğuna ilişkin ihbar üzerine jandarma bölgede inceleme yaptı. Jandarma tarafından yapılan incelemede tornavida ile işaretlenmiş ağaçlar bulunduğu, bu ağaçların takip edilerek ulaşılan alanda yumuşak zeminde toprağa gömülü halde bir kısım yüzeyde görülen siyah poşet parçalarının bulunduğu, yapılan araştırmada toprağın 20 cm altında gömülü halde bulunan siyah poşet içerisindeki 50x30x20x cm ebatlarındaki plastik termosta her biri 550 gr. Ağırlığında 27 adet TNT kalıbı, 155 cm boyunda infilaklı fitil, 3 adet fünye, 1 adet adaptör, 100 gr c-4 plastik patlayıcı madde ele geçirilmiştir

Mühimmatlar bulunduktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ihbar maili geldi. Mailde, "20-25 gün önce Beykoz'da ormanlık alan içerinde yüklü miktarda patlayıcı bulunduğu, emekli Albay Levent Göktaş'a bağlı bir ekip tarafından bu patlayıcı maddelerin eylemde kullanılmak üzere gömüldüğü, bu ekibin harekete geçeceği, ayrıca ekibin içerisinde Levent Bektaş, Ercan Kireçtepe, Turhan, Ecevit, Eren Günay ve Emre Onat isimli şahısların olduğu, Beykoz'daki ormanlık araziye patlayıcıları görmerken vatandaşların fark etmesi üzerine kaçtıkları, bunların Ergenekon'a bağlı hareket ettiği ve şahısların cezaevinde bulunan Levent Göktaş'ın sorumlu olduğu..."

İMANLI İMANSIZ İLLER HARİTASI

POYRAZKÖY İddianamesinde Levent Bektaş'ta ele geçirilen DVD'deki imanlı imansız iller haritası olduğu belirtiliyor. İddianamenin 39. sayfasında Emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş'ta ele geçirilen DVD'deki harita.png isimli dosyada illerin sınıflandırıldığı belirtiliyor. Türkiye siyasi haritasındaki illerin dört renge boyanarak numaralandırıldığı belirtilen iddianamede, resim formatındaki harita anlatılıyor. Buna göre haritanın lejandına göre yeşil renkle boyanan iller, imanlı iller. Kırmızı renge boyananlar, imanlı olmayan iller. Mor renkli iller, topluluk olan, sarı renkliler ise topluluk olmayan iller anlamına geliyor.

'PAŞA KARISINI DÖVÜYOR' DEDİKODUSU YAYALIM

POYRAZKÖY İddianamesi'nde emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş'ta ele geçirilen DVD'deki "Gündemlerim2.doc" isimli MSword dosyasındaki belgede, Kasım'da, Kadıköy'deki evinin balkonundan atlayarak intihar eden Albay Belgütay Varımlı ile konuşmasının içeriğini değiştirmesi için görüşülmesi isteniyor ve "Paşayı rahat bırakmasın" deniliyor. Belgede yer alan diğer notlarda "Paşa karısını dövüyor, diye dedikodu yayalım" ifadeleri de yer alıyor. Belgede yer alan notlardan bir bölümü şöyle:

* Belgütay Varımlı ile konuşmasının içeriğini değiştirmesi için görüşelim "...." Paşayı rahat bırakmasın.

* Darbe günlükleri halledilmeli (Sevil beyanat vermeli, Tolga'nın filmlerinin reytingleri yükseltilmeli vb...)

* Tanıdıklarla ilgili olarak toplu maillerde "kurum yıpratılıyor"şeklinde kamuoyu oluşturulmalı, bunun için tanıdıklardan "mağdur " grup oluşturulmalı.

* Deşifreleri öyle bir dozda verelim ki, "mağdur edilen", "uğraşılan" havası verilmiş olsun. Arkadaşlarımızı yıkmasın ama "uğraşıyorlar" havası verilsin arkamıza aldığımız bu rüzgarla onları "sözümüzü dinleyen amirlerimiz" destekleyip kullansınlar ve işte onlara "kurban vermedik" desinler. Bu ph çok önemli ve tuttu devam edelim.

* "..." paşanın karısı ile Alevi dostlarımızı akademide karşı karşıya getirip farklı cephe oluşturalım "...Paşa karısını" dövüyor diye dedikodu yayalım.

* (...) paşa bizi zorda bırakırsa karısının erkek arkadaşlarını, kendi partnerlerini ve N.nin uyuşturucu dosyalarının ve görüntülerini önüne koyalım.

* Bilişim projeleri B.K, C.Ü, A.C, K.S., (M.A. ....Us sivil memur genkur ile irtibatlandırılacak)

* Facebookta oluşturduğumuz isimler

* 2009-2010 yılındaki top adaylarımız Şafak Yürekli F.C. Y , Levent Görgeç illgililere iletilsin.

DVD'DEKİ ÖRGÜT ŞEMASI

Poyrazköy İddianamesi'nde Emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş'dan ele geçen DVD'deki gizli ibareli Görev Bölümü başlıklı iki sayfalık belgeye yer verildi. Belge illegal yapılanmayı anlatıyor. Bu belgeye göre:

* Danışma Kurulu:

Kora. A.: Başkan

Kora. K.: Başkan Yardımcısı

Tuğa. M.: Üye

* Özel Operasyon Komutanlığı:

Dz. P. Kur. Kd. Alb. Mücahit Erakyol: Özel Operasyon Gücü Komutanı

Dz. Bnb. Levent Bektaş: Özel Plan Hücre Lideri

* Marmara Bölge Komutanlığı

Dz. Yb. Ercan Kireçtepe: Marmara Bölge Komutanı

Dz. Bnb Emre Onat: ı. Hücre Lideri

Y/SKd.Bçvş. Halil Cura: ı. Hücre Elemanı

Tls.Kd.Bcvş.Saddetin Doğan: 1. Hücre Elemanı

Eln.Bçvş.Deniz Erki: 1. Hücre Elemanı

Dz.İşçi Tanju Veli Aydın: 1. Hücre Elemanı

Dz.Kur. Kd. Bnb. Emre Sezenler: 2'inci Hücre Lideri

Dz. Kd. Bnb Emre Günay: 2. Hücre Elemanı

Shh.Kd.Bçvş. Hüseyin Doğancı: 2. Hücre Elemanı

Eln.Kd. Bçvş. Feridun Arslan: 2. Hücre Elemanı

Eln.Bçvş. İsmail Bak: 2'inci Hücre Elemanı

* Ege Bölge Komutanlığı

Dr P- Kd. Alb. Metin Samancı: Ege Bölge Komutanı

Dz. Kd. Alb. Levent Gülmen: 1. Hücre Lideri

Dz. P. Kd. Bnb. Erbay Çolakoğlu: 1. Hücre Elemanı

Dz. Bnb. A. Ayhan Saraçoğlu: 1. Hücre Elemanı

Dz.Yzb. Bülent Aydın: 1. Hücre Elemanı

Dz. Utğm. Bora Çoşkun: 1. Hücre Elemanı

Isth. Kd. Bçvş. Süleyan Erharat: 1.Hücre Elemanı

Mot.Kd. Bçvş. Murat Aslan: 1. Hücre Elemanı

Bçvş. Emre Tepeli: 1. Hücre Elemanı

Rad. Üçvş. İbrahim Öztürk:1. Hücre Elemanı

Dz. Kur. Yb. Halil Özsaraç: 2. Hücre Lideri

Dz. Bnb. Gürol Yurdunal: 2. Hücre Elemanı

Dz. Kd. Yzb. Ümit Özbek: 2. Hücre Elemanı

Dz. Yzb. Bülent Karaoğlu: 2. Hücre Elemanı

Tls. Kd. Bçvş. Dalyan Muslu: 2. Hücre Elemanı

Rad. Kd. Bçvş. Hüseyin Erol: 2. Hücre Elemanı

Kaz. Kd. Bçvş. Mehmet İnce: 2. Hücre Elemanı

Top. Bçvş. Alpay Belleyici: 2. Hücre Elemanı

* Karadeniz Bölge Komutanlığı

Dz. Yb. İsmail Zühte Tümer: Karadeniz Bölge Komutanı

Dz.Yb.İ.Levent Olcaner: 1.Hücre Lideri

Dz. Kur. Bnb. Özgür Erken: 1. Hücre Elemanı

Dz. Bnb. Metin Fidan: 1.Hücre Elemanı

İsth Kd.Bçvş.Türker Doğanca: 1.Hücre Elemanı

İda. Bçvş Mesut Adanur: 1. Hücre Elemanı

Por. Kd. Bçvş. Metin Keskin: 1. Hücre Elemanı.

BUGÜN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.