banner2
Öne Çıkanlar Urfa PKK Michy Batshuayi Hamza Baba Tomas Wiesner

Yeni dönemde 18 dizi başlıyor, işte o diziler
Eylül ayında başlayacak yeni yayın dönemi, eski dizilerle 18 yeni projeyi karşı karşıya getirecek. Kanallar reyting pastasındaki en büyük dilimin peşinde...
Yeni sezonda dönem dizileri dikkat çekiyor. Dizi yıldızları Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Fahriye Evcen ve Bergüzar Korel de ekranlara geri dönüyor...
Eylül ayında start alacak olan yeni yayın dönemi, geçen sezondan kalan eski dizilerin yanı sıra yeni iddialı projelerle de tam bir ekran savaşına sahne olacak. TRT 1 "Şubat" isimli yeni dizisinin yanı sıra yeni sezonda "Leyla ile Mecnun", "Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam", "Sakarya - Fırat", "Avrupa Avrupa" ve "Seksenler" dizilerine devam ederken özel kanallarda ise kıyasıya bir rekabet yaşanacak. Kanal D, Star TV, Show TV, atv ve FOX eski dizilerine 15 yeni projeyi daha ekleyerek reyting pastasından daha büyük bir dilim koparmak için yarışacak.
Dönem dizisi rekoru
Yeni sezonda dönem dizileri öne çıkıyor. Kanal D, "Kötü Yol"un yanı sıra "Veda", Star TV "Muhteşem Yüzyıl" ve "Atlılar", atv "Karadayı" ve "Son Yaz", Show TV "Ustura Kemal" ile "Fatih" isimli dönem projelerine imza atıyor. Bu sezon ayrıca son yılların en gözde dizi yıldızları Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Fahriye Evcen ve Bergüzar Korel bir sezon ara verdikleri ekrana geri dönüyor. Dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise ilk kez bu kadar yoğun dizi oyuncusu transferinin yaşanması... Eski diziler yeni oyuncularla ekiplerini güçlendirirken bazı oyuncular da dizilerinden ayrılıp başka projelere geçiş yaptı.

Kanal D: İki yeni dizi geliyor

Yıllardır Türkiye'nin en çok izlenen kanalı olan Kanal D'de pazartesi "Arka Sokaklar", salı Mine Tugay, Muhammet Uzuner ve Gün Koper'in oyuncu kadrosuna katıldığı "Öyle Bir Geçer Zaman Ki", Perşembe "Kötü Yol", cuma "Yalan Dünya", pazar günü "Umutsuz Ev Kadınları" ile "Kanıt" dizileri önümüzdeki sezon da sürecek. Cumartesi akşamları yayınlanan "Akasya Durağı" dizisi ise önümüzdeki ay 4 yıllık ekran macerasını noktalayacak. Kanal D bunlara ek olarak 2 iddialı diziye birden başlayacak. Bu dizilerden ilki Medyapım imzalı "Veda", diğeri ise D Production'ın hayata geçirdiği "Kayıp Şehir"...
Veda: Esir şehirde bir konak
Ayşe Kulin'in aynı adlı romanından ekrana uyarlanan "Veda"da Mehmet Aslantuğ, Fahriye Evcen ile Burak Yamantürk başrolleri paylaşıyor. Dizide 1920’lerde işgal altındaki İstanbul’da Maliye Nazırı Mehmet Reşat Bey'in konağında yaşananlar ekrana taşınıyor. Mehmet Reşat Bey'i Mehmet Aslantuğ, evin hizmetçisi Mehpare'yi Fahriye Evcen oynuyor. Evdeki düzen Mehmet Reşat’ın yeğeni Kemal’in bir gün aniden, eve gelmesiyle değişir.
Kayıp Şehir: Gökçe Bahadır başrolde
"Yaprak Dökümü"nün Leyla'sı Gökçe Bahadır, D Production imzalı dizide başrolü Nik Xhelilaj ve İlker Kaleli ile başrolü paylaşıyor. Dizi, İstanbul’un arka sokaklarında yaşanan, yoksulluğun sebep olduğu insanlık trajedilerini, kadınların, çingenelerin, travestilerin, hatta siyahların uğradığı ayrımcılığı, işçi ile emekçi sorunlarını ve sokak çocuklarının şiddet dolu dünyasını farklı bir dille gözler önüne seriyor. Hikâyenin odağında mahalleye yeni gelen Karadenizli Toptaş Ailesi yer alıyor. Tanıtımlara Ceza ile
Star TV: 4 yeni dizi sırada
Doğuş Yayın Grubu tarafından satın alındıktan sonra büyük bir atağa kalkan Türkiye'nin ilk özel kanalı Star TV, yeni bomba transferleri Acun Ilıcalı'nın 15 Eylül'de programlarının yayına başlamasının ardından yayın akışına yeniden yön verecek. "Muhteşem Yüzyıl", "Behzat Ç.", "Bir Erkek, Bir Kadın"ın yanı sıra "Hayatımın Rolü", "İşler Güçler", "Evlerden Biri", "Sudan Bıkmış Balıklar" şimdilik kanalın devam eden dizileri arasında görünüyor. 16 bölüm çekilen "Çıplak Gerçek" ile "İffet" ise ekim ayında ekrana veda edecek.
Muhteşem Yüzyıl: Muhteşem transferler
Yine çarşamba reytinglerine damga vurması beklenen "Muhteşem Yüzyıl" bu sezon 4 dev transferiyle senaryosuna renk katacak. Tuncel Kurtiz Ebu Suud, Ozan Güven Rüstem Paşa, Cansu Dere Leyla ve Pelin Karahan Mihrimah Sultan rollerini canlandıracak. Yeni sezonda Hürrem'i canlandıran Meryem Uzerli ile İranlı Leyla'yı oynayan Cansu Dere arasında Kanuni Sultan Süleyman için buyük bir savaş yaşanacak.
1-Dila Hanım: Ünlü eser dizi oldu
Kanalın perşembe akşamı ekrana getirmeyi planladığı Gold Film imzalı dizisi, Necati Cumalı'nın aynı adlı romanından ekrana uyarlanıyor. Adana'da çekilmeye başlanan dizide 1978 yılında çekilen film versiyonunda Türkan Şoray'ın oynadığı Dila Hanım karakterini dizi uyarlamasında Hatice Şendil, Kadir İnanır'ın oynadığı Karadağlı Rıza rolünü ise Erkan Petekkaya canlandırıyor. Dizide, Barazoğlu İhsan Bey'in karısı Dila Hanım bir arazi anlaşmazlığı yüzünden kocasını vuran Karadağlı Rıza'ya aşık oluyor.
2- Atlılar: Sofya'da çekilen ilk dizi
Star TV'nin "Behzat Ç."yi çeken Adam Film ile Bulgaristan'da çekimlerine başladığı dizi, Sarp Levendoğlu, Aslı Tandoğan ve Canan Ergüder'i buluşturdu. Bulgaristan'ın başkenti Sofya'daki dünyaca ünlü Nu Boyana Film Stüdyoları'nda çekilen ilk Türk dizisi olan yapım, tarih öncesi dönemde geçiyor. Ekibinin yarısının Bulgar oyunculardan oluşacağı dizinin ekran ömrünün 78 bölüm sürmesi planlanıyor.
3- Ağır Roman Yeni Dünya: Romandan sonra neler oldu?
Hasan Kaçan'ın 1997 yılında Okan Bayülgen ile Müjde Ar’ın başrolünde filme aktarılan "Ağır Roman" dizisinin bu kez filmi çekiliyor. "Ağır Roman Yeni Dünya" isimli dizide Tamer Tıraşoğlu, Onur Saylak, Begüm Birgören, Sumru Yavrucuk, Nesrin Cevadzade, Özge Özpirinçci, Murat Daltaban, Macit Koper ve Erkan Bektaş rol alıyor. Romandan sonra yaşananların konu edildiği dizi Balat'ta çekiliyor.
4- Babalar ve Evlatlar: Bir kabadayının mücadelesi
Yıllar sonra Fatma Girik ve Serdar Gökhan’ı yeniden buluşturan Mahsun Kırmızıgül imzalı dizide usta isimler ve son yılların en beğenilen genç oyuncuları bir araya geliyor. Usta isimlere, Murat Ünalmış, Sinan Tuzcu, Ceren Hindistan, Adnan Koç ve Ümit İbrahim Kantarcılar gibi ünlü oyuncular eşlik ediyor. Tetik çekmeye tövbe etmiş bir kabadayının zorlu mücadelesini anlatacak olan “Babalar ve Evlatlar”ın yönetmeni ise "Aşka Sürgün", "Kurşun Yarası" ve "Gece Sesleri" gibi birçok dizi ve filmden tanıdığımız Cemal Şan...

ATV: 5 diziyle geliyor

atv yeni yayın döneminde "Hayat Devam Ediyor", "Alemin Kıralı" ve "Uçurum"un dışında "Huzur Sokağı", "Karadayı", "Benim İçin Üzülme" ve "Krem" isimli 5 yeni diziye başlıyor.
1- Huzur Sokağı: Ünlü eser dizi oldu
Şule Yüksel Şenler'in satış rekorları kıran romanından ekrana uyarlanan dizi herkesin büyük özlem duyduğu huzurlu bir semtin aynı mahallesinde yaşayan birbirine zıt iki kişinin yaşadığı dramatik ve ibret verici aşk hikâyesini ekrana getirecek. Bambaşka dünyaların insanları olan Feyza ve Bilal’in ölümsüz aşkını anlatacak olan dizide Feyza’yı Selin Demiratar, Bilal’i ise Kutsi canlandırıyor. Dizinin diğer oyuncuları ise; Güven Hokna, Sinem Öztürk, Gökhan Mete, Nilgün Kasapbaşoğlu, Yeşim Salkım, Suavi Eren, Hakan Eratik, Toygun Ateş, Fatma Karanfil, Fevza Çıpa, Halef Tiken, Toygun Ateş, Fatoş Sılan, Belgin Erdoğan, Ülkü Taşkın, Gülşah Buzlu.
2- Karadayı: Kenan İmirzalıoğlu dönüyor
"Ezel"in ardından 1 yıl dinlenen Kenan İmirzalıoğlu, yine Ay Yapım imzalı "Karadayı" dizisiyle dönüyor. Kunduracı bir baba oğulun hikâyesini ekrana aktaran dizide İmirzalıoğlu'na babası rolünde Çetin Tekindor, sevdiği kadın rolünde Bergüzar Korel eşlik edecek. Melike İpek Yalova'nın da rol alacağı diziyi Uluç Bayraktar ile Cem Karcı yönetecek
3- Benim İçin Üzülme: Bir Karadeniz draması
Kadrosunda Öykü Çelik, Fulya Zenginer, Selin Şekerci, Çağlar Ertuğrul ve Tansel Öngel gibi birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı dizi, televizyon tarihinin ilk Karadeniz draması olarak da dikkat çekiyor.
Kırmızıgül ilk 4 bölümde yönetmen koltuğunda oturacak, sonrasında ise yerini Serkan Birinci’ye bırakacak.
4- Krem: Kremle gelen mucize
"Bir Erkek Bir Kadın"ın yapımcısı Bando Film ile GroupM'in yapımcılığını üstlendiği "Krem", çirkin bir kızın büyülü bir krem sayesinde rüyalarındaki kadına dönüşmesi ve etrafında gelişen olaylar konu ediliyor. Kimi zaman Aslı kimi zaman Rüya olan ana karakterin, hem birbiri ile iç içe hem de bir o kadar farklı yaşadıklarını anlatacak olan dizide Duygu Yetiş, Larissa Gacamer ve Kenan Ece başrolde...
5- Son Yaz: Balkan Savaşı canlanıyor
Yapımcılığını Adam Film Tarkan Karlıdağ ve Serdar Akar üstlendiği dizinin senaryosu ise Kürşat Başar’a ait. Tarihi gerçekleri temel alarak oluşturulan hikaye, Balkan savaşının arifesinden Çanakkale savaşına kadar olan süreci konu alıyor.
Başrollerinde Hazal Kaya, Tardu Flordun, Furkan Palalı, ve Tuğçe Kazaz‘ın yer alacağı dizinin çekimlerine önceki hafta Makedonya’da başlandı.
Show TV: 2 yeni diziyle başlıyor
"Suskunlar", "Eve Düşen Yıldırım", "Düşman Kardeşler", "Adını Feriha Koydum" ve "Pis Yedili"nin yayınına yeni sezonda devam edecek olan kanalda, yayın tarihi ertelenen "Ustura Kemal" isimli iddialı tarihi proje nihayet seyirciyle buluşacak.
Gani Müjde'nin Pis Yedili dizisinin yeni sezonda Ayşegül Aldinç, Turan Özdemir, Kadir Doğulu ve Özge Özberk'ten oluşan oyuncu kadrosuna Hande Katipoğlu ve Harun Kolçak'ın da katılacağı öğrenildi.
Adını Feriha Koydum - Emir'in Yolu:
Haziran ayında yayından kaldırılacağı açıklanan ancak yoğun istek üzerine devam ettirilmesine karar verilen dizi, Feriha karakterinin ölmesi nedeniyle Emir'in Yolu adıyla devam edecek. Dizide Çağatay Ulusoy'a yeni bölümlerde polis sevgilisi rolüyle Zeynep Çamcı eşlik edecek. Dizi 7 Eylül Cuma günü saat 20.00’da Show TV’de yeniden başlıyor. Dizinin hayranları, teaser çekimlerinde ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy’u 3 numara kesilen yeni imajıyla gördü.
1- Ustura Kemal: Kaynarca kabadayı oldu
4 Eylül Salı günü ilk bölümü ekrana gelecek olan "Ustura Kemal", Üsküdar'da uzun yıllar önce yaşamış ve nam - ı uzak diyarlara ulaşmış bir yiğidin, vatanseverliği ve aşklarıyla dillere destan bir kabadayının hikâyesini konu alıyor. Senaryosunu H.Baykut Badem, Filiz Ekinci, Hülya Şahin ve Savaş Saylan'ın kaleme aldığı dizide sanat dünyasının ünlü isimleri bir araya geliyor. Oktay Kaynarca, Emre Kınay, Naz Elmas, İpek Karapınar ve Esra Ruşan başlıca rolleri paylaşıyor.
2- Fatih: Fetih macerası sürüyor
Hikâye danışmanlığını İskender Pala'nın üstlendiği dizi, Medyapım tarafından 6,5 milyon seyirciyi sinema salonuna çeken "Fetih 1453" filminden yola çıkılarak çekiliyor. Fatih Sultan Mehmet'i yine filmdeki gibi Devrim Evin'in oynayacağı dizide filmde hayatta kalan oyuncuların yanı sıra Esra Dermancıoğlu ve İsmail Filiz de rol alacak. Dekorları Beykoz Ayakkabı Fabrikası'nda kurulan yapımın ilk 4 bölümü filmin sahnelerinden oluşacak. Filmin 4 bölümlük yayını bittikten sonra da 5. bölümden itibaren dizinin yeni sahneleri yayınlanacak.

FOX: 3 yapımı görücüye çıkaracak

FOX'un bu sezon üçüncü yılına girecek olan "Lale Devri" ve "Yer Gök Aşk" dizilerinin yanı sıra "Dedemin Dolabı" da devam eden projeleri arasında... Sırada ise 3 yeni dizi daha var.
1- Harem: Haremin komedisi çekilirse!
Eylül ayında FOX’ta ekrana gelecek olan tarihi komedi "Harem"in proje tasarım ve senaristliği Gani Müjde’ye ait. Yapımcılığını Tükenmezkalem Film’in üstlendiği dizinin kadrosuna Nurseli İdiz'den sonra Mehmet Ali Erbil de katıldı.
Mezopotamya’da geçen hikâyede Erbil, Kırım Kongo İmparatorluğunun başındaki Ulan Bator’u canlandıracak.
2- Merhaba Hayat: Doktorlar geri dönüyor
Ünlü hastane dizisi "Private Practice"in yerli uyarlaması olan dizide Vahide Gördüm, Yasemin Sanino, Yetkin Dikinciler, Yıldız Kültür, Seda Güven, Ozan Osmanpaşaoğlu ve Keremcem rol alacak. Orijinal versiyon Grey's Anatomy dizisinde Addison Montgomery karakterini canlandıran Kate Walsh'un dizideki öyküye uygun olarak Seattle'dan taşınıp Beverly Hills'de bir muayenede çalışmasını konu alıyor.
3- Esir Şehrin Gözyaşları: Modern Ferhat ile Şirin
Yapımcılığını Koliba Film'in üstlendiği dizi, sınırsız güçle şiddet uygulayan acımasız bir mafya ailesi, silahların susmadığı bir şehir ve gücün pençesinde yeşermeye çalışan bir aşk hikâyesini konu alıyor. Yönetmenliğini Çağatay Tosun'un yaptığı dizinin kadrosunda Yiğit Özşener, Sedef Avcı, Fırat Doğruloğlu, Nail Kırmızıgül, Ruhi Sarı, Zeyno Üstünışık, Yasemin Yürük yer alıyor.
Kaynak: Milliyet

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.