banner2
Öne Çıkanlar urfa son dakika Siverek 1. Kitap Fuarı Akçadağ ilçesi Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı Hilvanda larva

Adnan Oktar'ın kızları ile dobra dobra

Adnan Oktar'ın yayın yaptığı A9 TV'de politik, dini ve güncel konularda yorum yapan birbirinden 'çarpıcı' gençkadınları yakından tanımak istedik. Oktar'ın 'Kedi canını severim' sözüyle iltifat ettiği ve yayında 'maşallah ve inşallah' diyerek bir hayli ilgi çeken eğitimli, seksi ve muhafazakar hanımlar çok özel açıklamalar yaptı...


Uydu üzerinden yayın yapan A9 TV'de her gün sohbet programlarında Adnan Oktar'a yorumlarıyla eşlik eden birbirinden güzel ve çarpıcı kızlar o kadar fazla gündeme geldi ki, tanışmaya ve sohbet etmeye karar verdik. Kızlar güzel, alımlı, çekici ve seksiydiler; iddialı ve pahalı markaları tercih ediyorlar, fantezi makyajları ve bilhassa sapsarı saçlarıyla neredeyse 'kopyalanmış' gibi bir izlenim veriyorlardı. Bir de dillerinden Müslümanlıkla alakalı söylemler ve 'Maşallah, inşallah' kelimeleri düşmüyordu.

Dini sohbetlerin, gündeme dair yorumların, politik tartışmaların yapıldığı A9 TV'yi izleyemeyenler, görüntüleri internet sayesinde takip etmeye ve paylaşmaya başladılar. Kimileri zaten 'Adnan Hoca' sempatizanı olduğu için hayranlıkları katlanıyor, kimileri de izlediklerine bir anlam veremedikleri gibi özellikle kızlarla ve söylemleriyle 'dalga' geçiyordu.

Kızların en popülerlerinden Gülşah Güçyetmez, Ebru Altan, Damla Pamir, Ceylan Özbudak ve Aylin Kocaman sorularımızı içtenlikle yanıtladı. Merak edilen çok şey vardı, ilgiyle okuyacağınızı tahmin ediyoruz.

Kim bu kızlar sahiden? Eğitimlerine ve yaptıkları yayınlara bakacak olursak görüyoruz ki kesinlikle süs bebeği değiller, sadece fotoğrafa bakacak olursak da muhafazakar yaşamla bağdaştırmak zihni bir miktar yoruyor... Adnan Hoca'nın iltifatlara boğduğu ve 'Kedi canını severim' diyerek onore ettiği kızlarını biraz daha yakından tanıyalım. Hem maşallah hem de inşallah...AİLEMİZLE İÇ İÇEYİZ

Aylin Kocaman (Ank.Üni. ve İst.Üni. İngiliz edebiyatı ve Amerikan kültürü üzerine eğitim gördü)


- Kendini güzel buluyor musun?

Tüm güzellikler Allah'a aittir. Her güzelliğin sahibi Allah'tır. Biz bir güzelliği överken yalnızca Allah'ı överiz. Dolayısıyla güzellik de Allah'ın güzelliğini görmekle oluşur. Allah'ı seven, güzelliklerin sahibinin Allah olduğunu bilen bir insan mutlaka güzeldir. Kalbini Allah'a vermiş olmanın huzuru vardır yüzünde. Üzerinde güzel bir cazibe oluşur. Dolayısıyla evet, Allah'ı çok sevdiğim için kendimi güzel buluyorum. Kalbinde Allah'a sevgi ve iman taşıyıp da bir insanın çirkin olması mümkün değildir.

- Tanınmak hoşuna gidiyor mu, kendini ünlü biri gibi hissediyor musun?

Tanınmak hoşuma gidiyor, çünkü benim Kuran'a göre bir sorumluluğum var. İnsanlara Kuran'daki güzel ahlakı anlatmakla sorumluyum. Bu aslında her Müslüman'ın sorumluluğudur. İnsanlar beni gördüklerinde canlı yayınlarda anlattıklarımı veya yazdıklarımı hatırlıyorlar. Böylelikle onlara Allah'ı, Allah için güzel ahlaklı olmayı hatırlatabiliyorum. Onlara bir Müslüman kadının bakımlı, kültürlü, eğitimli, neşeli, dışadönük ve modern olabileceğini hatırlatıyorum. Başı açık bir kadın da başı kapalı bir kadın da; benimle ve arkadaşlarımla rahatlıkla konuşabileceğini, her birine sevgi ve saygıyla yaklaşacağımızı biliyor. Başı açık bayanlar artık İslam'a yanaşmaktan, Kuran okumaktan korkmuyorlar.

- Ailelerinizle görüşmediğiniz söyleniyor...

Benim çok şeker, dünyalar tatlısı bir annem var. Beni çok seviyor. Hocamızı çok seviyor ve ben de onu çok fazla seviyorum. Aramızda şimdiye kadar hiçbir şekilde bir sorun olmadı. Babamı 3 yıl önce kanser nedeniyle kaybettim. Çok saygıdeğer, çok sevecen, müşfik, son derece akıllı ve değerli bir insandı. Beş buçuk yıl boyunca kanserle mücadele etti. Ve bu süre boyunca değerli hocamız Adnan Oktar babamın tüm tedavi aşamalarını birebir takip etti, gece gündüz demeden her şartta durumu hakkında bilgi aldı. Bizler, aileye nasıl bir değer verilmesi gerektiğini hocamızdan öğrendik. Biliyorsunuzdur, bir insana iftira atmak için hep kamuoyunun en hassas noktaları esas alınır. Bunlardan biri de ailedir. Hocamıza karşı komplolar kurmak isteyen kesim, aile kavramını kullanarak bunu yapmaya kalkıştı.

- Bir programda kaç defa maşallah ve inşallah diyorsunuz?

Bizler inşallah, maşallah kelimelerini sıklıkla kullanırız. Çünkü bu kelimeler çok güzel anlamlar taşırlar. Aklımızın, ruhumuzun Allah'la her an birlikte olduğunun bir göstergesi, bir delilidir. Hoşumuza giden bir şeye 'Ne güzelmiş' deyip geçemeyiz biz. Onu Allah yaratır ve o güzellik Allah'a aittir. Bu nedenle güzele güzel derken, onun aslında Allah'ın güzelliği olduğunu ifade etmemiz gerekir. Bunu zikretmek güzeldir.

- Adnan Oktar'ın iltifatlarından hiç sıkıldığınız oldu mu?

Hocamızın iltifatları çok güzel, çok seçkin ve özeldir. Hocamız gibi değerli ve akıllı bir insandan bu iltifatları duymak da dünyanın en güzel ve zevkli nimetlerinden biridir. Ama şunu belirtmem gerekir: Hocamız bir iltifat yaparken, onu Allah'ı överek yapar. Çünkü güzelliğin tek sahibinin Allah olduğunu bilir. Biz de iltifatları alırken Allah'ı överek alırız. Bu yüzden mutlaka maşallah deriz. Çünkü o övgü Allah'a yapılmaktadır. Allah'ın öven güzel bir söz her zaman güzeldir zaten.

KIZLARI ASLA KISKANMAM

Damla Pamir (Haliç Üni. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü'nde okudu)

- Bazı programlarda 6 kız bir aradasınız. Aranızda kıskançlık, çekememezlik gibi sorunlar oluyor mu?


Biz birbirimizi Allah sevgisiyle çok fazla seviyoruz, kıskançlık kelimesi bile bana çok yabancı geliyor. Zaten kıskançlık haramdır, bizim aramızda kıskançlık tartışma asla olmaz, her zaman sözün en güzelini söyleriz, birbirimizin çok daha iyi ve güzel olması için çaba sarf ederiz. Kuran'a uygun düşündüğümüz için kalbimizde hiçbir surette kıskançlık hissi oluşmaz. Kız kardeşlerimin hepsi benim canımdan daha değerlidir ve inşallah onlar benim cennet kardeşlerim.

- Adnan Oktar'ın iltifat etmesi hoşunuza gidiyor mu?

Hocamın iltifatları çok hoşuma gidiyor tabii ki. Çünkü Hocamız'ın kalbinde müthiş bir Allah sevgisi var ve o duyduğu coşkuyla bize olan sevgisi, güzel iltifatları çok etkileyici ve kalbimde derin bir heyecan oluşturuyor.

- Muhafazakar yaşam mütevazı olmayı gerektirir. Sizler mütevazı kızlar mısınız?

Muhafazakarlık kavramına yüklenen anlam önemli. Eğer muhafazakarlıktan kastedilen Allah'ın sınırlarının korunması ise, güzel olan toplumsal ve kültürel değerlerimizin savunulması ise evet biz muhafazakarız. Ve yine evet, inşallah mütevazıyiz. Alçakgönüllülük Allah'tan korkan, O'na boyun eğen her Müslüman'ın temel vasfıdır. Güzel olan hiçbir özelliğimiz kendimizden değil. Sahip olduğumuz her şey gerçekte Allah'a ait. Bunun idraki içindeyiz, inşallah.

GÜZELLİK ALLAH'IN LÜTFUDUR

Ebru Altan (Boğaziçi, İş İdaresi Blm. mezunu)

- Adnan Hoca'yı tarif etsen...


Hocamız hayatımda gördüğüm yaşayan insanlar içinde en akıllı, en güzel ahlaklı, Allah'tan çok korkan, Allah'ın dinine çok titiz, Allah'a deli aşık, sevdiklerini kendinden önde tutan, fedakar, sabırlı, Allah'a tam tevekküllü, Allah yolunda karşılaştığı her zorluğu her imtihanı tevekkülle ve güzel bir sabırla karşılayan mükemmel bir insan gerçek bir Müslüman'dır. Samimiyeti ve dürüstlüğü çok dikkat çekicidir. Hocamızla ilk defa tanışan bir insan samimiyeti karşısında hemen rahatlar. Hocamız tam bir sevgi insanıdır. Gönlü çok geniştir. Tanıştığı herkese sevgisini tam olarak yöneltir. O yüzden de arkadaşları tarafından çok seviliyor.

- Güzel olmayı çok önemsiyor musun, programa hazırlanırken kaç saat sürüyor makyaj ve saç yapımı?

Güzel olmak Allah'ın bir lütfudur. İnsanlara gösterilen saygının ve verilen değerin bir göstergesidir bence. Hazırlanmam çok uzun sürmüyor ancak detaylara özen gösteririm.

- Başınızı bağlamamanız tartışılıyor?

Her türlü kesimden sevenimiz çok. Ancak tabii eleştiri yöneltenler de oluyor. Ancak önemli olan samimi inandığımızı yaşamamız.

- Seksi ve çekici bir kadın olarak özelliklerinizi ve güzelliklerinizi vurgulamanız, Müslümanlıkla nasıl bağdaşıyor?

İltifatınız için teşekkür ederim. Allah güzelliği beğeniyor ve yaratıyor. Allah Müslüman'da bir heybet ve çekicilik yaratır. Bu bir nimettir. Bu da benim dış görünümüm, bunu özel olarak değiştirmeye çalışmam. Allah'a şükrediyorum. Güzel olan her şey de dinin içindedir.

- Adnan Oktar, neden size 'kedi canını' diyor?

Hocamız sevmeyi, kadınları, çocukları, tüm yaratılanları çok sever. Bu da kendisinin bir sevgi şekli. Kedilerin munis, şefkatten ve sevilmekten anlayan, yumuşak başlı yönü sevgi sebebidir.

İSLAM'A VE KURAN'A GÖRE YAŞIYORUM

Ceylan Özbudak (İst. Üni. İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunu)


- Güzel olmak çok mu önemli, fantezi makyaj yapıyor ve oldukça iddialı giyiniyorsun.

Müslüman için elbette güzellik çok önemlidir. Temizlik önemlidir, ama en çok ahlak önemlidir. Her güzellik Allah'ın tecellisidir. İnsan fıtraten zaten cennete özlemle yaşar ve sürekli güzellik arar. Elbette insan dünya şartlarında olabilecek en güzel görüntüsüyle olmak ister. Peygamberimiz zamanının en şık, en temiz, en modern, en güzel giyinen, en yakışıklı, en heybetli insanıydı. Hz. Yusuf insanı kendinden geçirecek kadar cazibeliydi. Allah tarih boyunca inananlara hep iyilik, güzellik vermiştir.

- Kızların bu kadar güzel olmalarının bir sebebi var mı, Adnan Oktar sıradan kızlara da yardımcı olmaz mı, onlara iş olanağı vermez mi?

Allah güzeldir ve güzel olanı sever. Allah ruhumuzu her şeyin en güzel olanından zevk alacak şekilde yaratmış. Benim içim açılıyor güzel bir insanla karşı karşıya olduğumda. Ama her şeyden önce arkadaşlarımın ruhları ve ahlakları çok güzel ve ben bundan çok fazla zevk alıyorum. Sadece arkadaşlarım da değil, evler, eşyalar, kıyafetler, müzikler, her şey çok güzel benim hayatımda. Allah'ı aşkla, coşkuyla, sevdiğimiz için Allah'tan bir güzellik olarak arkadaşlarımız da, hayatımız da çok güzel. Hocamız insanlara iş imkanı sağlayan bir konumda değil.

- Videolarınızın bu kadar fazla izlenmesi hoşuna gidiyor mu?

Videoların izlenme oranı gerçekten de çok yüksek. Bu gösteriyor ki sohbetlerimiz insanlarda ilgi uyandırıyor. Ama elbette ki benim meşhur olayım, adım duyulsun, sevenlerim çok olsun gibi bir amacım yok. Ben Allaha inanan, Kuran'a göre yaşayan bir insanım. İnsanların dünya çapında yaşadıkları tüm problemlerin kaynağı dinden uzak, materyalist bir hayat yaşamaları. O halde problemlerin sebebinin bu olduğunu insanlara anlatmak gerekiyor. Yani 'Allah'a karşı sorumluluğunuz var, yakında öleceğiz ve hesap vereceğiz, bunun farkında mısınız?' demek gerekiyor. Bunun için sosyal medya en etkili araçlardan biri, Allah'ın büyük bir nimeti. Bu sebeple videoların izlenmesi, yerli ve yabancı medyada, internette yer alması elbette ki pozitif bir gelişme.

KEDİ CANI SÖZÜ ALLAH AŞKINI İFADE EDİYOR

Gülşah Güçyetmez (Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu)

- Zaten çok güzelsiniz, neden bu kadar iddialı giyinip, makyaj yapıyorsunuz?


Bence güzellik ruhun Allah'a aşık olmasıyla ortaya çıkıyor. İmanla, eğitimle, kültürle de daha etkili hale geliyor. Her bayan fıtrat olarak güzel olmak ister. Ben de bütün imkanlarımı kullanıp güzel, temiz, nezih, kaliteli görünmek istiyorum. Biliyorsunuz bazı kişiler Müslümanları hem görünüm olarak, hem ahlak olarak dünyada olumsuz, hoşa gitmeyen yönlere sahipmiş gibi tanıttı. Oysa Allah Müslümanların temiz ve bakımlı olmasını istiyor.

- Adnan Oktar ile yolun ne zaman kesişti? Size 'kedi canını seveyim' derken acaba makyajdan mı esinleniyor?

Üniversitedeyken, Adnan Oktar Hoca'mızın kitaplarını okumaya başladım ve Hocamızla tanışmak istedim. Adnan Oktar dünya üzerinde daha önce kimsede görmediğim samimiyet, candanlık, çok derin incelikleri fark eden keskin bir akla sahip. O yüzden Adnan Oktar ile tanıştığımda, Allah aşkını öğrendim. Ve ruhum canlandı. Allah sevgisi insana mutluluğun en fazlasını yaşatan 7. bir his diyebilirim. Elbette bu sevginin içinde şefkat ve merhamet de var. Kedi canını sözü Hocamızın Allah aşkını kelimelerle ifade ettiği hoşuma giden güzel sözlerinden biri. Hocamız konuşmaya başladığında ruhumda çok derin etkileri olur. Çünkü insanları düşünmeye, Allah'ı sevmeye teşvik eder.

- Adnan Oktar'ın iltifatları karşısında şaşırdığın oluyor mu, hep böyle tatlı dilli midir?

Çok heyecanlanıyorum. Çünkü samimiyetle Allah sevgisiyle söylediğini biliyorum. Hocamın her sözü birbirinden tatlı, farklı ve etkileyici oluyor. Bir insanın karşılıksız olarak bu kadar coşkun sevgi sunabilmesi rastlanan bir şey değildir. Hocamızın her iltifatında samimi sevgisini hissetmek çok büyük bir nimet. Ve evet hep böyle güzel sözlü, gönül alıcı bir üslubu vardır.

Röportaj Alif Aktuğ / Akşam

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.