banner2
Öne Çıkanlar Urfa Balıklıgöl harran Podoloji Merkezi büyükşehir Haliliye Darıca Gençlerbirliği

Şanlıurfa Büyükşehir Açıkladı! Müracaatlar başladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatlarıyla yaşlı çınarların daha güzel vakit geçirebilmeleri amacıyla 20 bin metrekare alan içerisinde yapılan Hobi Bahçesi tamamlandı.

Cumhuriyet Parkının hemen yanında yapımı tamamlanan Hobi Bahçesi 2022 yılı için kiralama bedeli 100 metrekare alan için aylık 200,00 TL, 150 metrekare için ise aylık 300,00 TL olup; 31 Aralık 2022 tarihine kadar olan süre için alınacak ücret peşin tahsil edilecektir.

1. Derece şehit yakınları, Gaziler ve Engelli vatandaşlardan ücret alınmayacak olup kura sonuç numarasına göre 100 ve 150 metrekarelik hobi bahçesi teslim edilecektir.

Hobi Bahçesi için başvurular 13-20 Haziran tarihleri arasında yapılacak. İstenilen belgeler ve başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulup dosya halinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi hizmet binası yanı Göbeklitepe Ticaret Merkezi 2. kat C142 numaralı büromuza şahsen başvuru yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI 

a) Türk vatandaşı olmak,
 
b) Şanlıurfa İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,
 
c) 65 yaş ve üstünde olmak. Bu yaş sınırlaması 1. Derece şehit yakınları (Anne, Baba, Eş ve Çocuklarından sadece birisi başvurabilir), Gaziler ve Engelli (En az %40 Raporlu) vatandaşlar için aranmaz.
 
d) Evli olmak, (1. Derece şehit yakınları, Gaziler ve Engelli vatandaşlar için bu şart aranmaz,)
 
e) Kendi ve eşi adına bağ, bahçe ve tarla bulunmaması (Haline Münasip ev bu şarta dahil değildir.) (İlgili Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru yapanın ve eşinin adına bağ, bahçe ve tarla bulunmadığına dair onaylı belge ibraz edilmelidir.) (Tapu sicil Müdürlüğüne beyan yapılarak Hobi Bahçesi Kiralaması sözleşme tarihinde belge idareye teslim edilmelidir.)
 
f) Bulaşıcı hastalık taşımamak, alkol ve uyuşturucu bağımlısı olmamak. 
 
g) 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 81, 82, 83, 102, 103, 104, 105, 109, 142, 188, 190,191,228, 302,303,304, 307,308,309, 310,311,312, 313,314 ve 315. maddelerinde sayılan suçlar ile Uyuşturucu ve Silah Kaçakçılığı, Göçmen Kaçakçılığı, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamındaki Suçlar nedeni ile hükümlü olmamak veya adli mercilerce haklarında arama, yakalama, tutuklama kararı verilmemiş olmak. 
 
h) Aynı adreste ikamet edenler; başvurucu ve eşi sadece müracaat edebilir. 
 
I) 1. Derece Şehit yakınlarından (Anne, Baba, Eş ve Çocuk) sadece bir kişi başvurabilir.
 
İ) Gazi kendisi veya eşi müracaat edebilecektir. Gazi yakınlarının (Anne, Baba ve Çocuk) başvuruları alınmayacaktır.
 
J) % 40 ve üzeri engeli bulunan vatandaşların kendileri veya eşi engelli adına başvuru yapabileceklerdir. Engelli yakınlarının (Anne, Baba ve Çocuk) başvuruları alınmayacaktır.
 
Başvuru sırasında istenilecek belgeler;

a) Başvuru Formu, 
b) Nüfus Cüzdan Fotokopisi, 
c) İkametgâh Belgesi, 
d) Adli Sicil Belgesi, 
e) Varsa 1. Derece Şehit yakını (Anne, Baba, Eş ve çocuk), Gazi veya Engelli (en az %40) olduğuna dair belge veya rapor, 
f) Fotoğraf. (3 Adet kura sonucunda istenilecektir.)
g) Sağlık Raporu (Bulaşıcı hastalık, alkol ve uyuşturucu bağımlısı olmadığına dair sağlık raporu olmalıdır) (kura sonucunda istenilecektir.)
ğ) Aile Tablosu
h) Bağlı bulunduğu Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru yapanın ve eşinin adına bağ, bahçe ve tarla bulunmadığına dair onaylı belge ibraz etmelidir. (Tapu sicil Müdürlüğüne beyan yapılarak Hobi Bahçesi Kiralaması sözleşme tarihinde belge idareye teslim edilmelidir.)
 
ÖNEMLİ NOT:
- Kiralama Süresi 2 (iki) yıl olacaktır.
- 2022 yılı için 2. Dönem (Temmuz-Aralık) kiralama bedeli peşin alınacaktır.
- 2023 ve diğer yıllar için encümen kararı ile belirlenen kiralama bedeli üzerinden kiralama bedelleri değişecektir.
- 2022 yılı için kiralama bedeli 100 m² alan için aylık 200,00 TL, 150 m² için ise aylık 300,00 TL olup; 31 Aralık 2022 tarihine kadar olan süre için alınacak ücret peşin tahsil edilecektir.
- 1. Derece şehit yakınları, Gaziler ve Engelli vatandaşlardan ücret alınmayacaktır.
- Kura sonuç numarasına göre 100 ve 150 m² lik hobi bahçesi teslim edilecektir.
 
BAŞVURU ADRESİ
- İstenilen belgeler ve başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulup dosya halinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi hizmet binası yanı Göbeklitepe Ticaret Merkezi 2. kat C142 numaralı büromuza şahsen başvuru yapılacaktır. 
- 13 Haziran 2022 Pazartesi günü ile 20 Haziran 2022 Pazartesi gününe kadar başvurular yapılabilecektir.
- Başvurular mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.
 
Başvuru formuna bu linkten ulaşabilirsiniz

https://etkinlik.sanliurfa.bel.tr/hobi-bahcesi-basvurusu
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.