banner2
Öne Çıkanlar Gaziantep Suriye Urfa Yavuzhan Keleşoğlu kaç yaşında? Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş

Urfa’daki sendikalardan ortak açıklama: Takipçisi olacağız

Konu ile ilgili olarak Şanlıurfa il milli eğitim salonunda bir araya gelen sendikalar, 4688 sayılı “Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nda belirtildiği gibi amacı “Kamu görevlilerinin ortak ekonomik, sosyal ve meslekî hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek” olduğunu belirttiler.
Özellikle banka promosyonu ile ilgili ortak metin altına imza atan sendikaların açıklaması şu şekilde: 
 bugün Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fevzi KURT ile Promosyon anlaşmalarının yenilenmesi ile ilgili görüşmeyi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Ayrıca tüm eğitim çalışanlarının hak kayıplarının engellenmesi ve  yasal süreç konusunda başta üyelerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanları ve emekçilerinin sağlıklı bir şekilde bilgilendirilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve 13 ilçemize ait bankalar ile yapılan promosyon anlaşmalarının birer nüshasının sendikalara verilmesine yönelik dilekçelerimizi de müdürlüğe vermiş bulunmaktayız.
Yapılan görüşmede yaşanılan yüksek enflasyon sürecinde tüm eğitim çalışanlarının ve emekçilerinin yaşadığı hak kayıpları dile getirilmiş, bundan sonra bankalar ile yapılacak çalışmalarda tüm sendikaların görüş ve önerilerinin alınmasının önemi belirilmiştir. Bankalar ile yapılacak görüşmelerde promosyon anlaşmalarının günün koşullarına göre güncellenmesi yada fesih yoluna gidilerek yeni anlaşma için ihaleye çıkılması gerekliliği vurgulanmıştır. Ayrıca bankalar ile yapılacak anlaşmaların 3 yılı aşmaması, promosyon tutarlarının bir defada ödenmesi yada taksitler halinde ödenecekse memur maaş zam oranları ile güncellenmesi önerisi özellikle vurgulanmıştır. 
    Başta sorumlu olduğumuz üyelerimiz olmak üzere Şanlıurfa’da görev yapan tüm eğitim çalışanları ve emekçilerinin maddi açıdan yaşadıkları kayıpların giderilmesi anlamında gerekli idari ve hukuki girişimlerde bulunmakla yükümlü olduğumuz bir defa daha hatırlatılarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve 13 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bankalar ile yapılan promosyon anlaşmalarının birer nüshasının sendikalara verilmesinin gerekliliği üzerinde de durulmuştur.
    Bundan sonraki süreçte yapılacak promosyon anlaşmalarının şeffaf bir zeminde gerçekleşmesi için başta sendikalar olmak üzere tüm eğitim çalışanları ve emekçilerinin katılımına açık şekilde yürütülmesinin gerekliliği belirtilmiştir.
    Kamuoyu ve eğitim çalışanları bilmelidir ki yukarıda saydığımız tüm taleplerin 8 sendika olarak takipçisi olacağız. 
Kamuoyuna, tüm eğitim çalışanları ve emekçilerine saygıyla duyurulur.
Katılım sağlayan sendikalar
Eğitim Bir-Sen
Türk Eğitim-Sen
Eğitim-İş
Eğitim-Sen
Hürriyetçi Eğitim-Sen
Teç-Sen
Eğitim Gücü-Sen
Özgür Eğitim-Sen
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.