banner2
Öne Çıkanlar 2023 YKS ALS belirtileri nelerdir RPA teknolojisi yeni iş kapıları açacak robotik otomasyonlarla maksimum verime ulaşacak İnsan gücü

Filistin ve Gazze için Şanlıurfa ayaktı

Şanlıurfa'da Filistin'e ve Gazze'ye destek amacıyla düzenlenen yürüyüşe binlerce kişi katıldı. Yürüyüş, Şanlıurfa İHH tarafından organize edilen yürüyüş Nevali Otel Arkası'ndan başlayarak 11 Nisan Camii önü, Stad Apartmanı ve Rabia Meydanı'nda son buldu. İHH Şanlıurfa İl Başkanı Behçet ATİLA, katılımcılara ve basın mensuplarına hitaben yaptığı açıklamada, Filistin'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekti. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayan ATİLA, dünya kamuoyunu harekete geçmeye çağırdı.

Şanlıurfa İHH olarak bugüne kadar 36.5 milyon TL değerinde nakdi ve ayni yardımı Gazze'ye ulaştırdıklarını belirtti.
"Nehirden Denize, Filistin Özgür olana dek" sloganıyla mazlumların yanında olduklarını vurgulayanbATİLA , Gazze İçin Özgürlük Filosu'nun yeniden Akdeniz'e açılacağını ve uluslararası alanda İsrail'in zulmüne karşı mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti. Yürüyüşe destek verenlere teşekkür eden ATİLA, güvenliği sağlayan emniyet ve basın mensuplarına da şükranlarını sundu.
 

-Atila açıklamasının devamında şunları kaydetti:


"Adına medeni çağ denilen, ancak insanlık tarihinin gördüğü en barbar, en vahşi asırda masum ve mağdur insanların kan ve gözyaşlarının oluk oluk aktığı, asgari insanlık değerlerinin ayaklar altına alınmasına şahit olma acziyetini yaşıyoruz.
Yaklaşık yedi aydır ne yazık ki tüm insanlığın gözü önünde acımasızca bir soykırım yaşanıyor. Sözde medeni dünyanın desteği ve himayesiyle bebek, çocuk, kadın, yaşlı ayırımı yapılmadan Filistin/Gazze’de dünya tarihinin en kanlı, acımasız katliamı yapılıyor. Yüzyıldan beri akla hayale gelebilecek her türlü mezalime maruz kalmış mazlum Filistin halkının yaşadığı acılar, katliamlar, sürgünler insanlık tarihinin en karanlık sayfalarını oluşturuyor.
Aylardır soykırımın yaşandığı Gazze’de, insanlık düşmanı katil İsrail, azgın batılı/doğulu sömürgeci, kapitalist güç odaklarının desteğiyle dünyanın gözleri önünde 2,5 milyona yakın insanın yaşadığı Gazze’yi binlerce ton bombayla yerle bir etti. Her türlü insani değeri ayaklar altına alan siyonist/faşist İsrail rejimi, hastaneleri, camileri, kiliseleri, okulları, fırınları, aşevlerini, gıda yardımı için sıraya gelenleri dâhil olmak üzere her yeri, herkesi ve her şeyi bombalamış, Gazze’deki canlılık belirtisi olan her şeyi yok etmiş, Gazze’yi çölleştirmiştir.
Kendilerini dünyadaki barışın teminatı olarak gösteren ABD, İngiltere, Almanya, Fransa vb. ülkeler ise, siyonist/faşist İsrail’in katliamlarına engel olmak bir yana gelişmiş silahlarla, tonlarca bomba ile bu katliamlara fiili olarak destek vermektedirler. Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Adalet Divanı’nın kararlarına karşın İsrail’e herhangi bir yaptırımın uygulanmaması, sözde uluslararası hukukun, insan hakları söylemlerinin zalimlerin mazlum coğrafyaları işgal etmek için kullandığı palavralardan ibaret olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.
Siyonist/faşist İsrail tarafından yıllardır Gazze’ye yönelik karadan, havadan, denizden abluka uygulanmakta, başta temel gıda maddeleri olmak Gazze’de yaşayan mazlum Filistin halkının en temel insani ihtiyaçların karşılayacak malzeme, araç-gereçlerin girişine izin verilmemektedir. Gazze’de evleri başlarına yıkılan, tonlarca bombalardan canını kurtarmaya çalışan mazlum Filistinliler, abluka nedeniyle maalesef açlıktan ölmeye başlamış, açlık nedeniyle bebekler başta olmak üzere bugüne kadar birçok Filistinli hayatını kaybetmiştir.
7 Ekim tarihinden beri katil İsrail’in barbarca saldırıları, Filistinlilere yönelik soykırım uygulamaları tüm dünyadaki vicdan sahibi insanların tepkisine yol açmış, dünyadaki vicdan sahipleri kitlesel basın açıklamaları, mitingler, boykotlarla yapılan soykırıma karşı sesini yükseltmiştir. Dünyadaki vicdan sahibi insanlarca mazlum Filistin halkına yönelik gönderilen yardımlar ise, maalesef Gazze’ye yönelik abluka sebebiyle istenilen miktarda ihtiyaç sahiplerine ulaşamamaktadır. Her geçen gün durumun daha da kötüleştiği Gazze’deki soykırıma dünyanın dikkatini çekmek ve oradaki insanlara daha fazla insani yardım ulaştırabilmek amacıyla mayıs 2010 da ki Mavi Marmara seferi gibi, farklı ülkelerden aktivistlerin katılımıyla “Gazze İçin Özgürlük Filosu” oluşturulmuş bulunmaktayız.
Şanlıurfa İHH olark sizlerin yardım ve destekleriyle şuana kadar 35 milyonu nakdi 1.5 milyonu ayni olmak üzere toplam 36.5 milyon TL lik yardımı Gazze’ye ulaştırmış bulunmaktayız. Destek ve katkıları için hayırsever Urfa halkına şükranlarımız sunuyoruz. Yardım kampanyamız devam etmektedir. Desteklerinizin devamını bekleriz.
Gazze İçin Özgürlük Filosu ile, Gazze’deki soykırımın güçlü bir biçimde uluslararası karar alıcıların ve devletlerin gündemine getirilmesi, bu şekilde İsrail’in saldırılarının sona erdirilmesi ve bölgedeki ambargonun kaldırılması için güçlü bir inisiyatif oluşturmayı hedefliyoruz.
Gazze İçin Özgürlük Filosu, 30 farklı ülkeden yüzlerce gönüllünün katılımı, 5 bin 500 ton insani yardım taşıyan gemilerle, Gazze'deki ablukayı kırmak ve İsrail'in zulmünü tüm dünyaya haykırmak amacıyla Anadolu vicdanı olarak bir kez daha Akdeniz'e açılacağız inşallah.
Yaklaşık yedi aydır vicdanımızı kanatan, yüreğimizi daraltan, acziyetimizi, çaresizliğimizi yüzümüze çarpan Gazze’li mazlum kardeşlerimizin çığlıklarına, gözyaşlarına bir nebze de çare olmak adına Şanlıurfalı vicdan sahipleri adına “Gazze İçin Özgürlük Filosu”na bizler de katılım sağlayacağız inşallah.
30’dan fazla ülkeden vicdan sahibi aktivistlerin katılımıyla Akdeniz’e açılacak Gazze İçin Özgürlük Filosuna Şanlıurfalı hayırseverlerin bağışlarını teslim etmek ve Özgürlük Filosuna Şanlıurfa’dan katılacak kardeşlerimizi de inşallah önümüzdeki hafta içinde hep beraber uğurlayacağız.
Gazze İçin Özgürlük Filosu’nun soykırıma maruz kalan Filistinli kardeşlerimizin özgürlüğüne vesile olması ümidi ve duasıyla.
Yumruklarımız sıkı, sesimiz gür, inancımız tam, amacımız net, söylemimiz tek ‘‘Nehirden Denize, Filistin Özgür olana dek mazlumların yanında olmaya ve seslerini duyurmaya devam edeceğiz’’

Bu kutlu yürüryüşümüze destek veren herkese cani gönülden teşekkür ederiz. Bir teşekkür de güvenliği sağlayan emniyet, güvenlik birimlerimize ve basın mensubu arkadaşlaradır.
Allah hepinizden razı olsun."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.