Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Spora zarar verenleri AK Parti mi kurtaracak?


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Şanlıurfa Amatör spor kulüpleri federasyonunun bazı yöneticileri kendi menfaatleri ve keyfi uygulamalarıyla Şanlıurfa sporunun ve gençliğinin geleceğiyle oynamaya devam ederek spora adeta kendi zehirlerini akıtmaya devam etmektedirler.

Elindeki yetkileri amaçsız bir şekilde kendi çıkarları ve yandaşları için kullanarak amaçları; spordan maddi olarak menfaat edinmek olup, kendi zihniyetlerinden olmadığı için İnsanları bazı tavizlere zorlamak artık onlar için bir alışkanlık oldu. Spor için etik olmayan zorbaca alışkanlıklar sporumuz için son derece tehlikeli olmakla birlikte, sporumuzun gelişmesinin önünde bir engeldir.

Yetkilerini üyelerden alan ve dernekler yasasına tabi olan bir kurumun delegelere saygı duymayarak isteklerini hiçe sayarak derneği keyfilikle gelişi güzel ve tüzüklere aykırı yönetilmek istenmesi spor açısından ve toplumun sağlıklı temellerini olumsuz etkilemektedir. Sporda yaşanmaması gereken olayların boyutu maalesef Şanlıurfa da artarak devam etmesi ve çözülememesi ülkemiz ve gençlerimiz açısından son derece sakıncalı bir durumdur.

Son zaman da ASKF Şanlıurfa Şubesinin iyice artarak devam eden olumsuzluklar ve bazı keyfi uygulamalarından dolayı Amatör spor kulüplerin kongre Üyelerinin önemli bir kısmının güven duymadığı ASKF Şanlıurfa Şubesinde ki mevcut yönetimin değişmesi için delegelerin imza toplanmasına rağmen kongrenin yapılmamış olması mevcut yönetimin keyfiyetin ve yetkilerini toplumun menfaati için değil yalnızca kendileri için kullandıklarının kanıtıdır.

Hatta bunlar daha öteye gidip gündemi değiştirmek ve mahkemelik olan kongrelerini çıkarları için unutturmak istemektedirler ve mahkemenin yaklaşmasıyla birlikte gündemi olabildiğince saptırarak kendi işleri olmamasına rağmen bürokratların tayinleriyle de uğraşmaları bunun için Ak Partinin kapılarını dahi aşındıran bu yönetimin başındaki şahısların sporla ne kadar alakalı olduklarını ve spor derneğinin başında bulunma gayeleri somut olarak ta ortadadır.

Spor Yöneticilerinin temel görevleri; Toplumun tüm kesimlerine özellikle gençlere aşılanması gereken sporun insan sevgisini, barışı, bütünleşmeyi, birlik ve beraberliği öğretmektir.

Kendi kişisel çıkarlarını korumak için toplumu huzursuz ve ayrıştırmak değildir. İnsanlara güven veremeyen yöneticilere düşen derhal koltukları bırakmak ve istenmediği yerde bulunmamaktır.

Mevcut ASKF yönetiminden bazılarının siyasetçilerle ne işi olabilir dersiniz. Bunlar son çırpınışlarda bulunarak başarısızlıklarını örtbas etmek için gündemi değiştirmek adına birkaç medya mensubunun desteğiyle alışkanlık haline getirdikleri spora siyaseti bulaştırmak anlayışı çerçevesinde Başta Ak Parti ve bazı siyasetçileri eskiden kalma yöntemlerle önceleri de yanıtlıkları gibi etkilemek ve yanıltmak onların tek gayeleridir.

Kendilerini sorgulayacaklarına günah keçisi olarak Hakan Altuğ'u seçmek çabaları; başarısızlıklarını ve keyfi uygulamalarını ve de güvensizliklerini spor camiasına ve kamuoyunda unutulacaklarını zannederek; Altuğ'u sorun gösteren bazı şahıslar aslında kendileri spor camiası için birer sorundurlar.
Kimsenin sporu siyasete alet etmeye hakkı olmadığı gibi, kendini sporun tek sahipleri olarak göstermek isteyen ASKF Şanlıurfa şubesinin bazı yöneticilerinin siyasetçileri yanıltmaya spora siyasetlerini katmaya hakları ve yetkileri olmamalıdır diye düşünmekteyim.
Geçmişte bunlar hangi siyasilerle hareket etmişler ise onların siyasi çizgilerine zararlı olmuşlardır.   


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com