Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Miraç Ve Namaz


Mehmet CENGİZ
26 Mayıs 2014 Pazartesi 11:13

İki kıbleli mekânlar, biri daha önce ilk kıble olan Mescidi Aka, ayetin inmesi ile ikincisi ilelebet mescidi haram. (Kâbe)Ümmetin şu an kıblesi Mescidi haramdan Mescidi Aksaya yolculuk, Rab ile kelamlaşma, vuslat yükseliş, İnancımıza göre ister ceseden, ister ruhen, ister Burak(Binekle) olsun Peygamberimizin miraca çıkışına inanır ve iman ederiz. İnanmamak küfrü gerektirir. Miraç bir mucizedir. Ümmet için Dinin direği olan Namazla dönüştür. Semavat katlarında Peygamberimizin geçmiş ümmetleri temaşa görme, Zinacıların, faizcilerin, zalimlerin, Putçuların, kula kul olanların, sarhoşların, Sahte ulema takımının, uğradıkları cezaları görerek kutsal yolcuktan görevlerle dönme yolculuğudur.

Miraçta Ümmete farz kılınan namaz Müslümanın yükseliş yolculuğudur. Ne yazık ki bugün Ümmetin iki mabedi(Mescidi Aksa ve Kâbe) Zalim ve Siyonistlerin işgali altındadır. İkisi de özgündür, yetimdir korumakla görevli Müslümanlardan yoksundur. Miraçta Papa Küdüsü ziyaret edecekmiş, kendi görevini yapıyor. Nere de İslam âlimleri boş meydanda nutuklar atanlar. Ümmetin âlimi olmayan taife varsın, Mevlit programları düzenlesin, El öptürsün, kendilerini tapınak haline getirsin. Heva kokan Kutlu doğum etkinliklerini yapsın  Cami yapımı Kuran kursu giderleri için Camilerde para toplamaya devam etsin. Tarikat dergâhında zikirler dağıtsın, Hizmet yapıyorum diye fakirin hakkı olan zekâtı toplamaya devam etsin, Kendisini kurtarıcı, ağlama duvarı olmaktan kurtarmasın.

Okunan kuran ne diyor, sünnet ne diyor kimseye anlatmasın, Cihat ruhundan yoksun olsun. Şirk düzenlerinin koruyucu olan yalancı demokrasi havarileri Siyonist yandaşı, maşası bazı liderlere iman etsin. Hâkimiyeti islamın fedaisi olmayan bu allame sınıfı Ahrette çetin azapla azaplanırlar. İşgal altında bulunan ümmetin Bu iki mabedi eğer bugün işgal altında ise İslam ülkeleri başında ki Siyonizm e iman eden bazı Liderlerin payı çok büyüktür. Ondandır ki tüm İslam ülkelerindeki kan gözyaşının sebebi tüm liderleri sisiye benzetmek Türkiye de dâhil. İnşallah başaramazlar. Miraçta Namaz dedik, Namaz dinin direğidir. Kalplerin fatihidir, Rabden başka ilahlar edinmemektir.

Tüm şirk düzenlerini ret etmektir. Maddi manevi temizliktir. Günde beş kere Allah’a söz vermedir. Ahrette bir gurup insan çok şiddetli azap görecek, başka bir gurup onlara sizi bu azaba sürükleyen şey nedir denildiğinde azap görenler biz dünyada iken Namaz kılanlardan değildik, Fakirlere yardım etmezdik, Batıla batanlarla beraber batıla (İslam dışı fiil) batardık. Hesap gününü yalanlardık, ta bize ölüm gelinceye kadar. (Müddessir suresi ayetler 42.47)  Vay o Namaz kılanların haline, Onlar kıldığı namazın farkında değil, onlar gösteriş yapıyorlar. Maun suresi 4-6 ayetleri. Sonuç Namaz insani tüm kötülüklerden alıkoymalıdır. Namaz insana İslami şuur veriyorsa namazdır.

Toplumda namazsızlık had safhada hele gençlik namazdan çok uzak Namaz kılan hacca gidenleri örnek gösteriyor. Din bu ise bana lazım değil diyor. Bir taraftan namaz kılan bir yandan da namazsızlık. Son zamanlarda kadınlar Camilere doldurulmak isteniyor neymiş erkek kadın eşitmiş. Fıkha göre kadının en güzel mekânı ibadetgâhı evidir. Hele şu fitne asrında kadının İslam dışı tuzaklara düşmemesi lazım. Camiye gelip namaz kılan kadınların çoğu kapalı açıklardır. Kadın önce örtünmesine dikkat etsin. Sömürülmekten, modadan arınsın.  

Namazda bilmemiz gereken şey Namazı bozan şeyler olduğu gibi, Tevhit inancını bozan şeyleri de bilmektir. Tevhit inancında!  Faiz, Zina, Kula Kul olma, Putçuluk, Fertlere hâkimiyetin verilmesi, Uyuşturucunun her çeşidi, Kan dökücü Yahudileri dost edinmek, Saltanat sürmek, keseleri, kasaları haramla doldurmak, çalmak çırpmak, kan dökmek, ezmek ezilmek yoktur. Bunların olmaması için İslam kardeşliğinde birleşmekle olur. Birleşmemek için yemin edercesine hayat süren heva âlimleri ne zaman başını kaldıracak.

Sanırım çok zor. Belki kendilerine tapanlar kızar. Dünya menfaatleri sekteye uğrar. Tüm Camilerde Miraç kandili coşku ile kutlandı nutuklar atıldı, tebrikler yağdırıldı ben kutlamıyorum Miraç kandilini çünkü yastayım. Camilerdeki israf hiçbir mekânda yoktur. Namaz kıldırma memuru Camii imamından, diyanetin emri diye camilerde para toplatan vaizden ne beklenir. Dinin hâkimiyeti için çalışanlara selam olsun. Mübarek üç aylarda niyazımız Allah’ım Müslümanlara birlik beraberlik nasip eyle Dini Mubin’i İslam’ı sahte Müslümanlardan koru. 


YORUMLAR
  • yorum2014-05-28 13:15:05M.CENGİZ

    Doğrudur para hoyratça toplatılıyor.Ben yerine ulaşmadığndan şüpheliyim. birde para makbuzsuz toplanıyor kanunen suç işleniyor.Tutulan tutanaklar formaliteden ibarettir.Bulunduğum bir camide 1260 Tl.Para toplandı müftülüğe gönderilen para 260 tlBen bunların neyine güveneyim.S.lar

  • yorum2014-05-26 21:51:13ilker batu

    Hocam malumunuz camiileri cemaat imar eder,çümkü başka ödenek yoktur,para toplama işi ise kimsenin istiyerek yapacağı iş değil ama başka çare varmı? Selam ve saygılar

  • yorum2014-05-26 15:13:49Ali CİHAN

    eLİNE SAĞLIK HOCAM SÜPER BİR YAZINIZ VAR.ALLAH HAYIRLI UMURLAR VERSİN MANA DOLU BİR YAZI KİMSE SİSTEMİ SORGULAMIYOR MÜSLÜMAN BAŞBAKAN VAR DİYORLAR ANCAK SİSTEM PİSLİK HER KESİ YITIYOR

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com