Advert
Advert
Advert

Yetim-Der'den ihtiyaç sahibi ailelere bayram yardımı

Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım faaliyetleri yapan Yetim-Der, aralarında Suriyelilerin de bulunduğu ihtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı için alışveriş hediye kartı dağıttı.

Yetim-Der'den ihtiyaç sahibi ailelere bayram yardımı
Yetim-Der'den ihtiyaç sahibi ailelere bayram yardımı

Yetim Öksüz ve Mağdurlarla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yetim-Der), yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarda bulundu.

Yetim-Der Bayan Komisyonu tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, aralarında Suriyelilerin de bulunduğu ihtiyaç sahibi ailelere alışveriş hediye kartı dağıtıldı.

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Yetim-Der Bayan Komisyonu Başkanı Doktor Gülistan Ekinci, ailelere fert sayısına göre 75TL ile 100TL arasında yardım yaptıklarını açıkladı.

İhtiyaç sahibi ailelere 10 bin TL tutarında yardım yapılacak

22 Eylül’e kadar yapılacak yardımlar kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere toplam 10 bin TL tutarında hediye kartı dağıtacaklarını belirten Ekinci, “Daha önce duyurusunu yapmış olduğumuz ‘Bir yetimi de sen giydir’ kampanyası çerçevesinde 200 yetim çocuk giydirildi. Devam eden yardım faaliyetleri kapsamında 25 Suriyeli aileden her birine 100 TL değerinde yardım yapıldı. 22 Eylül’e kadar devam edecek olan ve aile nüfusuna göre değeri 75 ile 100TL arasında değişen alışveriş hediye kartı dağıtımı, bayan komisyonumuz tarafından dağıtılmaya başlandı. Bu süre zarfında ailelere 10 bin TL değerinde hediye kartı dağıtılacaktır.” dedi.

‘Yasin Börü’nün ulaştıramadığı kurban etini siz ulaştırın’ kampanyasına destek

Ekinci, Umut Kervanı Yardım Platformu tarafından başlatılan ‘Yasin Börü’nün ulaştıramadığı kurban etini siz ulaştırın’ kampanyasına destek verdiklerini ve bu hayır hizmetine destek verilmesi konusunda tüm halka çağrıda bulunduklarını da sözlerine ekledi. (Hamza Adiyaman/Emrah Deniz-İLKHA)   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!