Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da kaç kişiye FETÖ Soruşturması açıldı? Soruşturmalar devam edecek mi?

Urfa'da kaç kişiye FETÖ Soruşturması açıldı? Soruşturmalar devam edecek mi?

ŞANLIURFA- 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamu personeline yönelik soruşturma ve açığa almalar devam ediyor. Peki, bu güne kadar urfa'da kaç kamu personeline soruşturma açıldı? İş adamlarına yönelik operasyon ne olacak? süreçte mağdur olanların durumu ne olacak? Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna tüm bu konulara açıklık getirdi.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2016 Cuma 11:23
Urfa'da kaç kişiye FETÖ Soruşturması açıldı? Soruşturmalar devam edecek mi?
BALİKLİGOL.COM-15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamu personeline yönelik soruşturma ve açığa almalar devam ediyor. Peki, bu güne kadar urfa'da kaç kamu personeline soruşturma açıldı? İş adamlarına yönelik operasyon ne olacak? süreçte mağdur olanların durumu ne olacak? Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna tüm bu konulara açıklık getirdi. Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna 15 Temmuz gecesinin ardından kamu çalışanlarına yönelik başlatılan işlemlere ilişkin bilgileri katıldığı bir televizyon programında kamuoyu ile  paylaştı.   Kamu görevlilerine yönelik toplam 2 bin civarında yapılan işlem olduğunu söyleyen Vali Tuna: “Kamu görevlilerine yönelik toplam 2 bin civarında yapılan işlem var. İş adamlarına yönelik önceden yapılan bir operasyon vardı. O süreçle birlikte devam eden bir miktar daha tutuklamalar oldu. Bundan sonra da devam ediyor çünkü bu işin en önemli ayağı finans ayağı. Terör örgütünün finans kaynaklarının kurutulması önemli. Bunu kuruttuğunuz zaman yaşama ihtimalleri yok” ifadelerini kullandı. 

Darbe girişimi karşısında başlatılan işlemlerde yaşanması muhtemel mağduriyetlerle ilgili soruya da cevap veren Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna: “Bu işi takip eden gerek adli gerek idari makamlar olarak çok titiz ve hassas bir çalışma yapıyoruz. Burada bir takım kriterler koyuyoruz. Bu kriterlere uyan varsa bunları görmezden gelemeyiz. Vatandaşlarımız şunu bilsinler ki biz tamamen somut bilgilerle hareket ediyoruz. Yüzde bir ikilik hata olabilir ama bunlar telafi edilemeyecek şeyler değil” dedi.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com