Reklamı Geç
Advert
Advert

Ordu Üniversitesi öğretim üyesi alacak

Ordu Üniversitesi çok sayıda öğretim üyesi alacağını açıkladı. Ordu Üniversitesi alınacak olan öğretim üyesi için istenen şartlar nelerdir? kimler başvuru yapabilir? detaylar haberimizde...

Ordu Üniversitesi öğretim üyesi alacak
Ordu Üniversitesi öğretim üyesi alacak

www.balikligol.com / Ordu Üniversitesi çok sayıda öğretim üyesi alacağını açıkladı. Ordu Üniversitesi alınacak olan öğretim üyesi için istenen şartlar nelerdir? kimler başvuru yapabilir? detaylar haberimizde...

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Doçent adaylarının; Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 4 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent adaylarının; Yabancı dilini belirten Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, askerlik durum belgesi ve yabancı dil belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile ilgili birime şahsen başvurmaları gerekmektedir. Adaylar, 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) fıkrası 2 numaralı bendi hükmü gereği, ilgili birimlerce yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri ve yerleri ilgili birimlerden öğrenilecektir.

Genel Şartlar;

* Adayların; www.odu.edu.tr internet adresindeki Personel Daire Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri “Ordu Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesi”ne göre puanlama tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

* Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı “Hizmet Belgesini” dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

* Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

* Tıp Fakültesi kadrolarına başvuruda bulunacak adaylardan, halen Sağlık Bakanlığında görev yapanların mecburi hizmet yükümlülüklerinin olmadığını belgelendirmeleri zorunludur.

MÜRACAAT TARİHİ; Doçent adaylarının müracaatları, ilanın Resmi Gazete ve Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır) 15 gün, diğer adayların ise Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

 

Birimi

Bölüm/Anabilim Dalı

Unvanı

Adet

K/D

Açıklama

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri/Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Yrd. Doçent

1

1

 

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri/Halk Sağlığı

Yrd. Doçent

1

2

 

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri/Göğüs Hastalıkları

Yrd. Doçent

1

3

 

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri/Adli Tıp

Yrd. Doçent

1

2

 

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri/Genel Cerrahi

Yrd. Doçent

1

1

 

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri/Göğüs Cerrahisi

Yrd. Doçent

1

1

 

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri/Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yrd. Doçent

1

3

 

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri/Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Yrd. Doçent

1

1

 

Ziraat Fakültesi

Bahçe Bitkileri /Meyve Yetiştirme ve Islahı

Doçent

1

1

 

Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi/Deniz Ulaştırma İşletme Yönetimi

Yrd. Doçent

1

5

 

Güzel Sanatlar Fakültesi

Heykel/Heykel

Yrd. Doçent

1

4

 

Eğitim Fakültesi

Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi / Türkçe Eğitimi

Yrd. Doçent

1

4

 

Eğitim Fakültesi

Temel Eğitim/Okul Öncesi Eğitimi

Yrd. Doçent

1

3

 

8612/1-1

Ordu Üniversitesi öğretim üyesi kimler başvuru yapabilir detaylar haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üç Aylar başlıyor! Regaip Kandili hangi gün?
Üç Aylar başlıyor! Regaip Kandili hangi gün?
Şanlıurfa’da  Kütüphaneler Haftası Başladı
Şanlıurfa’da Kütüphaneler Haftası Başladı