Advert
Advert
Advert

Okul yapıldı ama yolu yok

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine bağlı Bolatlar köyünde açılışı yeni yapılan okulun sorunlarının giderilmemesine, öğrenci velileri tepki göstererek yetkilileri göreve davet etti.

Okul yapıldı ama yolu yok
Okul yapıldı ama yolu yok

Akçakale’ye bağlı Bolatlı köyünde yeni açılışı yapılan okulun yol, su ve elektrik sorunu giderilmediği için öğrenciler mağdur oluyor. Büyük masraflarla yapılan okulun özellikle yol sorunun giderilmemesine tepki gösteren öğrenci velileri, yetkililerden okulun sorunlarını çözmesini bekliyor.

Okul yolunun çamurlu ve caddeye uzak olması dolayısıyla öğrenci ve öğretmenler ayaklarına poşet bağlayıp okula gitmek zorunda kalıyorlar. Durumdan şikâyetçi olan öğrenci velilerinden Mehmet Taştan, öğrencilerin okula gelmekte çok zorluk yaşadıklarını belirterek okul yolunun derhal yapılması gerektiğini ifade etti.
Köylerine yapılan okula yaklaşık 3,5 milyon TL masraf yapıldığını ileri süren Taştan, “Bu kadar masrafla yapılan okul heder oluyor. Her tarafı çamur içinde. Çocuklarımız çamur içinde kalıyorlar. Yol çamurlu olduğu için servis araçları uzakta durmak zorunda kalıyor. Servisten inip yayan okula gelen çocuklar ve öğretmenler çamura batıyorlar. Yetkililerden bu okulumuzun sorunlarını gidermesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu. (Sedat Kuşulay - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu