Advert
Advert
Advert

Öğrencilere Müjde! Harran Üniversitesi yeni bölümler açtı

Harran Üniversitesi, 2017-2018 akademik yılına yeni açılan bölümleriyle giriyor.

Öğrencilere Müjde! Harran Üniversitesi yeni bölümler açtı
Öğrencilere Müjde! Harran Üniversitesi yeni bölümler açtı admin

Bu yıl hem örgün hem de ikili öğretim olarak ilk defa öğrencilere kapılarını açacak olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük bölümüne, örgün ve ikili eğitime 50’er kişilik kontenjan açılmasının yanısıra Harran ailesine beş yeni bölüm daha ekleniyor.

Mühendislik Fakültesi bünyesinde açılan ve tercih edecek öğrencilerini nitelikli bir eğitim kadrosu ile buluşturacak olan Harita Mühendisliği bölümü, örgün ve ikili öğretimiyle toplam 80 kişilik kontenjana sahip olacak.

Yeni çağın gereksinimlerine uygun olarak Harran Üniversitesi Hilvan Meslek Yüksekokulunda açılan bir diğer bölüm ise İş Sağlığı ve Güvenliği. Mezun olduğu andan itibaren sektörün her kolunda yer alabilecek nitelikli eleman yetiştirilmesini amaçlayan Harran Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği bölümüne toplam 60 kişi alacak.

Öğrenim gören öğrencilerin iş yaşamına tam donanımlı hazırlanmasını amaçlayan Harran Üniversitesi Birecik Meslek Yüksekokulu ise 2017-2018 eğitim yılında ikili eğitim olarak açtığı iki yeni bölümle öğrencilerini bekliyor. Bilgisayar Programcılığı bölümü olarak 60 kişilik kontenjan açan Birecik Meslek Yüksekokulu ayrıca Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programına 70 kişilik kontenjan ayırdı.

Şimdiye kadar sadece ikili eğitim olarak eğitim veren Şanlıurfa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığının örgün eğitimi açıldı ve bu yıl 40 öğrenci başvurabilecek. Viranşehir Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi bölümünü ise 40 öğrencinin tercih edebileceği açıklandı.

Harran Üniversitesi yeni bölümler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Akif Çaresiz     2017-07-18 Editörlerinize teşekkür ederim. Haberin fotosunun üzerindeki yazı neşemi yerine getirdi :)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik