Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Röportaj Niyazi Kocadağ; Satışta rekor kırdım

Niyazi Kocadağ; Satışta rekor kırdım

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2010 Cumartesi 22:44
Niyazi Kocadağ; Satışta rekor kırdım

"Niyazi hocayı tanımayanlar için kısaca bahsedeyim. Niyazi Kocadağ; Ticaret Lisesi Mezunları Derneği'ni kuran ve derneğin yönetim kurulu başkanlığını yürüten bir sivil toplum anlayışına sahip.
Muhasebe ve finans öğretmeni, aynı zaman da, Muhasebe, öfke kontrol, pazarlama ve satış, müşteri ilişkileri, büro teknikleri, Satış elemanlığı, kurslarında eğitmenlik yapıyor. Dergilerde yayın yönetmenliği yapan ve aynı zamanda tiyatro yazarı ve yönetmenliği yapmış bir Öğretmen. Ve medya için en önemlisi; köşe yazarı.
Şimdi ise kitap yazarı.
Kitap nasıl yankı buldu, bundan sonra ne yapacak, nasıl bir yol izleyecek? Merak edenler için sorduk. İşte Niyazi hocanın mesajları;

Ömer ASLAN: İçimden geldiği gibi adlı kitabınız çıktı. Okuyucular nasıl karşıladı?

Niyazi KOCADAĞ: Kitabıma kariyer çalışması olarak başladım. Çocuklarıma miras olsun diye. Kitabım yayınlandıktan sonra bu kadar büyük bir ilgi ve alaka beklemiyordum. İnanılmaz mutlu oldum. Demek ki halkın böyle bir şeye ihtiyacı varmış.
Alman düşünür Goethe'ye okuyucular sormuş; bu kadar güzel mektupları nasıl yazıyorsun diye, O'da içimden gelerek yazıyorum. Demiş. Biz de kitabı içimizden geldiği gibi yazdığımız için okuyucular kendimize bir şeyler bulabildik diyorlar. Çok farklı konuları elle aldığım için, örneğin sevgi, aşk, anne, baba muhabbet vs. var.  Düşüncelerimi seslendirdim. Ama bazıları bu düşüncesini seslendiremiyorlar, böyle hazır bulunca hemen okuyorlar.

Ömer ASLAN: Kitap ne kadar basıldı ne kadarı satıldı?

Niyazi KOCADAĞ: Kitabım 1000 adet basıldı. Abide Parkta 2 tane imza günü yaptık.  Bir tane imza günü planlamıştık. Gelemeyen okuyucuların talebi üzerine ikincisini yaptık. İyi ki yaptık. İkincisi birinciden daha yoğun ve kalabalıktı. Kitabım çıktı 5.ci gününde ilk imza günü düzenledim.
Bu acemiliğimize denk geldi. Birçok ünlü yazar kitabını yayınladıktan yaklaşık 1 sene sonra imza günü düzenler. Kitap okunuyor tanınıyor sonra imza günü düzenleniyor.
 Örneğin; Bazı popüler insanların yazdığı kitaplar çok satıyor. Kitabın içeriğinden çok yazan isme bakılarak alınıyor. Ayşe Kulin "tek ve tek başına Türkan" isimli kitabı ilk hafta 100 bin sattı. O kitabı başka bir isim yazmış olsaydı belki bu kadar satamazdı. Çünkü Türkiye Ayşe Kulin'i tanıyor.
Kitabımız daha tanınmadan imza günü düzenledik. İki imza gününde 750 kitap sattık. Ve kitabım kitapçılarda en çok satanlardan biri. Bu rakam bir rekordur.
Şanlıurfa'da yerel yazan bir yazarın imza gününde 750 satması çok büyük rekor. Bir okyucu; bir akrabam imza gününde 9 tane sattı. Dedi. Yani direkt olarak 1000 kitap sattı. Ama endirek 10 bin kişi okudu diyebilirim.

http://balikligol.com/images/news/1312.jpg

Ömer ASLAN: Kitap sadece Şanlıurfa'da mı satılıyor?

Niyazi KOCADAĞ: Şanlıurfa'da Cahit, NT, halk ve eğitim kırtasiyede satılıyor. Bir dostum aradı; ben şuan bir kitapçıdayım. Senin kitabın ve Elif Şafak'ın kitabı yan yana. Deyince insan ister istemez keyif alıyor. Kitapçılara verilen kitaplar hemen tükendiği için iki veya üç defa vermek zorunda kaldık. Kitapçılarda satılan kitaplarımdan maddi bir beklentim olmadı. Çünkü satılan her bir kitap benim için çok büyük manevi yönü var ve keyif aldım.

Ömer ASLAN: Peki, Türkiye geneline satışları yaymayı düşünüyor musunuz?

Niyazi KOCADAĞ: Anlaştığımız bir yayın evi var. Kısmet olursa Mayıs ayında, çok kıymetli eserler çok ciddi karikatürler ekleyerek 2. baskıyla birlikte Türkiye genelinde satışa çıkartacağız.
Mevlana diyor; keramet uçmaksa kuşlar uçuyor. Keramet yüzmekse balıklar yüzüyor. Asıl keramet birilerin kalbine girmektir.
Ben de bu kitabımla birilerin kalbine girdiğime inanıyorum. Bu yüzden Tüm Türkiye'de gönül dostlarına ulaştırmayı düşünüyorum.

Ömer ASLAN: Manevi yönüne daha mı çok önem veriyorsun?

Niyazi KOCADAĞ: Elbette. Okuyucum bana mektup göndermiş. Çok etkilendim. Bana gelen mektuplardan bazıları "hocam ikinci kitabın ne zaman çıkacak? Niye diye sorarsan, birincisini bitirdim ikincisini bekliyorum. Okumaya başladığım hiçbir kitapta 3.cü sayfayı geçemedim. Ama bu kitabı bitirdim ve hayata bakış açım değişti" diyor.
Bana gelen mesajlardan; Hocam kitabını akşam okudum ve bitirdim. Annenize ve babanıza yazdığınız yazıları annemde okudu ve annem ağladı. Yüreğinize sağlık.
Kitabınızı bitirdim ve çok keyif aldım. Herkesin bir şeyler alacağı zihindeki sorulara cevap bulacağı ruhunun derinliklerinden kuytu köşelere gizlenen incileri gün yüzüne çıkaracak çok özel bir eser. Daha nice eserlere imza atmanız ve yüreğinizden geçenleri kaleminizle bizlere aktarmanız dileği ile.
15 gün önce birini tanıdım bilgime bilgi tecrübeme tecrübe katan hayatımı değiştiren adam teşekkürler.
Saat 13 kitaba başladım 14,40 kitap bitti. İkinci kitap ne zaman?
Daha nice örnekler var.
Yine bir anımı anlatayım; geçen bir arkadaşla karşılaştık. Elinde yeni bir kitap hediye almış, bana vermek istedi. Sebebini sordum. Okumayacağım. Dedi. Demem o ki; her satılan kitap okunmuyor.
Demek ki benim yazdığım "İçimden Geldiği gibi" kitabım okunuyor

Ömer ASLAN: Peki yeni çalışmanız olacak mı?

Niyazi KOCADAĞ: İnşallah olacak. Bu mutluluğu tattım. Bu mutluluğu devam ettireceğim.

Ömer ASLAN: Yeni kitabınızın içeriği nasıl olacak?

Niyazi KOCADAĞ: Benim tarzım deneme. Hayata dair farklı konularda insanları bilgilendirmek. Okuyucular soruyor roman ve hikâye var mı? Diye. Fakat ben denemeden daha çok keyif alıyorum. Ama yaşım çok genç, ileride niye olmasın?


Ömer ASLAN: Medyanın size bakışı nasıl?

Niyazi KOCADAĞ: Doğrusunu söylemek gerekirse ummadığım ilgiyi gördüm. Yerel medya beni kucakladı ve sahiplendi.  Bir hafta boyunca tüm medya kitabıma yer verdi. Bu anlamda basın çalışanlarına ve sahiplerine teşekkür ediyorum.
Kitabımıza sahip çıkan Şanlıurfa belediye meclis üyeleri, işadamları ve bürokratlarımıza ayrıca çok teşekkür ediyorum.
Ayrıca Şanlıurfa Valisi Sayın Nuri Okutan'ın başlattığı "ışığımı arıyorum, okuyorum" kampanyası geçen senenin devamı. Okullarda bu aşı tuttu. Kütüphanelere açılıyor. Öğrenciler okuyor. Kitap tekrar gündeme geldi. Her öğrenciye 5 kitap denk gelecek şekilde oluşturuyoruz.
İster istemez insanlar okuyor. Okudukları da hayatlarına olumlu katkı sağlayacak. En önemlisi de bu.

Ömer ASLAN: Son mesajınız nedir?
 
Niyazi KOCADAĞ: İmza günlerinde beni yalnız bırakmayan, kitabımı okuyanlara çok teşekkür ediyorum. Ben bu desteği alkış olarak kabul ediyorum. Bu desteği bir mesaj olarak kabule diyorum ve mesajı aldım. Bu sorumluluğun bilincindeyim. Bu alkışla bu heyecanla yeni eserler hazırlayacağım. Her satılan bir kitap bir alkış demektir. Eğer bu kadar okunmasaydı bugün böyle heyecanlı olmazdım. Şanlıurfalılar bana sahip çıktı çok çok teşekkür ediyorum.

Ömer ASLAN: Bize ayırdığın zaman için çok teşekkür ediyorum.

Niyazi KOCADAĞ: Bana bu fırsatı yeniden verdiğin için çok teşekkür ediyor, YENİURFA gazetesi çalışanlarına başarılar diliyorum.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com