Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mardin'de kitap toplama kampanyası başlatıldı

Mardin'de kitap toplama kampanyası başlatıldı

Mardin'de "Saklama bağışla" sloganıyla kitap toplama kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında toplanan kitaplarla okullarda kütüphane oluşturulacak.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2015 Çarşamba 14:32
Mardin'de kitap toplama kampanyası başlatıldı

Mardin Dost-Der, eski kitapların onları okumayanlar için yeni olduğu düşüncesiyle kitap toplama kampanyası düzenlediklerini açıkladı.

Kampanya kapsamında toplanan kitaplarla okullarda kütüphane kuracaklarını kaydeden Kampanya Koordinatörü Hüseyin Arasan, vatandaşların Dost-Der binasına kitap bağışında bulunabileceklerini söyledi. Gıdanın madden, kitabın ise aklen ve kalben yaşattığını anımsatan Arasan, “Hedefimiz; en az iki okula kütüphane kurmaktır.” dedi.

Türkiye’nin her yerinden “13 Mart Mahallesi Vali Ozan Caddesi Bereket İş Merkezi Kat: 1 No: 1” adresine kitap gönderebileceklerini aktaran Arasan, halkın kampanyaya büyük destek verdiğini söyledi ve kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

Arasan sözlerini şöyle sürdürdü; “Bilgiye ulaşmanın yolları çoktur. İnternet, televizyon, konferans, seminer vb. bunlardan bir kısmıdır. Ancak bilgi edinmede beynin zihinsel işlevini hakkıyla yerine getirmesine yardımcı olan en etkili yöntem kitap okumaktır. Okumanın faydalarından biri de insanı tefekküre sevk etmesidir. Toplumu hakka yönlendirmeye, ıslah etmeye ve İslam’a dönüşümü için çabalamaya azmetmiş Müslümanlar için okuma, hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Okuma, kilitli kapıları açan anahtardır. İnsanların hakka yönelişini, değişim ve dönüşümlerinin nasıl olması gerektiğini öğretir. Bizler de okuma alışkanlığının artmasına yönelik böyle bir adım attık, kampanyaya destek veren herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz.” (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com