Advert
Advert
Advert

Konya'da okurken Urfa'yı resmettiler

Konya Selçuk Üniversitesinde okuyan Şanlıurfalı üç üniversite öğrenci Şanlıurfa’yı konu edinen 70 resimle Şanlıurfa’da sergi açtılar.

Konya'da okurken Urfa'yı resmettiler
Konya'da okurken Urfa'yı resmettiler admin

Selçuk Üniversitesi Resim Bölümü 3. Sınıf öğrencileri  Mehmet Doğan, Salih Demirtekin ve Adnan Aydoğdu toplam 70 eserden oluşan yağlı boya resim sergini Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sergi salonunda sanatseverler için açtı.

 

Şanlıurfa’nın tarihi sokakları, Harran, Balıklıgöl ve günlük enstantaneleri konu alan çalışmaları sergileyen üç arkadaş, kentin tanıtımına katkı sunmak istediklerini ifade ettiler.

 

Çok heyecanlı olduklarını belirten Mehmet Doğan: “Biz Konya’da okuyan üç Urfalı arkadaş olarak öğrendiklerimizi şehrimizin zenginliklerini resmederek yaşadık. İlk sergimizi heyecanla açtık. Şanlıurfa’da sergi açmanın başka heyecanı oldu” diyerek açılışa katılanlara teşekkür ettiler.

Büyükşehir merkez binasında bulunan Sergi Salonunda sergilenen resimler 01 ile 07 Temmuz tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Haber: Ömer Aslan

Selçuk Üniversitesi Resim Bölümü Selçuk Üniversitesi konya şanlıurfa mehmet doğan salih demirtekin adnan aydoğdu resim sergisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Veysi kurt     2017-07-02 Mersavi aşiretinden olup bu tür güzel manzaralar yaratan arkadaşlara teşekkür ederim . Emeğinize ve elinize sağlık .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu