Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kız Çocuklarının Okullaşmasının Arttırılması Söyleşisi

Kız Çocuklarının Okullaşmasının Arttırılması Söyleşisi

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2011 Pazartesi 11:29
Kız Çocuklarının Okullaşmasının Arttırılması Söyleşisi

     Kız Çocuklarının Okullaşmasının Arttırılması Hibe Programı kapsamında hazırlanan ve yürütücülüğü Şanlıurfa Belediyesi’ne ait olan “Şimdi Ailemizin Desteği İle Okuma Zamanı” adlı proje kapsamında Hayati Haranı, Süleymaniye ve Bağlarbaşı Mahallelerinde birer söyleşi düzenlenecek.
       27 Temmuz 2011 Saat 14.30’da Hayati Harrani Kadın Destek Merkezi’nde, 28 Temmuz 2011 Saat 11.00’da Süleymaniye Meslek Edindirme Merkezi’nde ve 14.00’da Bağlarbaşı Mahallesi Mehmet Güneş Çorba Evi’nde düzenlenecek olan söyleşiye Türkiye çapında tanınmış ve bu alanda çalışmaları olan Sivil Toplum Akademisi Başkanı Dr. İsmail BENEK ise konuşmacı olarak katılacak.
      3 ayrı mahallede düzenlenecek olan söyleşilere halkının yoğun katılımı için büyük çaba sarf eden Şanlıurfa Belediyesi, bu konuda İl Müftülüğü ile ortaklaşa bir çalışma yürüttü. Süleymaniye, Bağlarbaşı, Eyyubiye ve Hayati Harrani Mahallesi’nde proje kapsamında cami imamlarına yönelik 1 günlük eğitimler verilirken halkın bu söyleşilere katılımını artırmak amacıyla cuma hutbesinde duyurular yapıldı.
—ŞİMDİ AİLEMİZİN DESTEĞİ İLE OKUMA ZAMANI PROJESİ
          Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliğine yönelik geliştirilmiş olan Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’nın “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni kapsamında Özellikle Kız Çocuklarının Okullaşmasının Arttırılması Hibe Programı geliştirilmiştir.
     Özellikle Kız Çocuklarının Okullaşmasının Arttırılması Hibe Programı kapsamında hazırlanan ve yürütücülüğü Şanlıurfa Belediyesi’ne ait olan “Şimdi Ailemizin Desteği İle Okuma Zamanı” adlı proje,  24.12.2010 tarihi itibari ile çalışmalarına başlamıştır.
    “Şimdi Ailemizin Desteği İle Okuma Zamanı” adlı projemizde, kız çocuklarının eğitime yönlendirilmesi konusunda başta aileler olmak üzere toplumun bilinçlendirilmesi, kız çocuklarının eğitime yönlendirilmesi ve okullaşmasının arttırılması amacıyla kız çocukları ve ailelere yönelik çeşitli faaliyetler bulunmaktadır. Proje kapsamında; kız çocuklarının ücretsiz etüt merkezlerinden yararlandırılmaları, istihdama yönelik Meslek Eğitim Merkezlerine yönlendirilmeleri ve yeniden okula kazandırılmalarına ilişkin faaliyetlerimiz devam etmektedir.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com