Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Eski Bakanı Çelik'ten Önemli Açıklamlar

Eski Bakanı Çelik'ten Önemli Açıklamlar

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2010 Perşembe 16:09
Eski Bakanı Çelik'ten Önemli Açıklamlar

ADAG Vakfı Doğu ve Güneydoğu Bölge Üniversitelerinin temsilcileri Milli Eğitim Eski Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Çelik'i Çankaya'daki çalışma ofisinde ziyaret ettiler. Ziyarete Harran Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi ve K.Maraş Sütçüimam Üniversitesi temsilcileri iştirak ettiler.

ADAG Vakfı Şanlıurfa Şube Temsilcisi Doç. Dr. Süleyman Yılmaz Vakfın kuruluş yılından günümüze tanıtımını içeren dosyayı Bakan Çelik'e sundu. Ziyaret sürecinde ağırlıklı Yükseköğretime dair konular görüşüldü. ADAG heyeti, Meclisten geçen Anayasa paketi içinde 2547 sayılı YÖK yasasının bulunmadığını, meriyetteki bu yasanın hala 12 Eylül döneminin, yükseköğretimi etkileyen olumsuz izlerini ve keyfiliğe imkân tanıyan hususları taşıdığını söyleyerek mutlaka değişmesi gerektiğini ifade ettiler. Bakan Çelik, ADAG Vakfının bölge heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi ve Yükseköğretimle ilgili her dönem geçerli olabilecek, yükseköğretime yakışır bir mevzuat için önemli düzenlemelerin olacağını ifade etti. Bakan Çelik ayrıca, hali hazırda 130 kamu ve vakıf üniversitesinin olduğunu ve yakında 20 yeni üniversitenin kurulacağını belirterek, mevcutta 9 olan YÖK Denetleme Kurulunun tüm üniversitelerin denetim işlevini gerçekleştirmesinin zor olduğunu ve bu sayının üniversite sayısına orantılı olarak artırılmasının artık zaruri olduğunu ifade etti.

Görüşme Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürbüz Aksoy'un Bakan Çelik'e Vakıf adına hediye takdim etmesi ve Bakan Çelik'i ADAG Vakfı Ankara Şubesinin düzenlediği "Anayasal Düzlemde Yükseköğretim" konulu panele davetiyle son buldu.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com