Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Avrupa Yetim-Der Makedonya sınırında mültecilere ulaştı

Avrupa Yetim-Der Makedonya sınırında mültecilere ulaştı

Ülkelerinde yaşanan savaş ve zorlu hayat koşulları nedeniyle göç etmek zorunda kalıp Avrupa'ya ulaşmaya çalışan mültecilere, Avrupa Yetim-Der Makedonya-Sırbistan sınırında ulaştı.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2015 Salı 11:44
Avrupa Yetim-Der Makedonya sınırında mültecilere ulaştı

Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, dünya genelinde sürdürdüğü yardım çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya’da düzenlediği dayanışma gecesinde elde edilen gelirlerin de katkısıyla, binlerce mülteciye; atkı, bere, eldiven, çorap ve ayakkabı gibi soğuktan koruyucu giysiler ulaştırdı.

Günlük yaklaşık 3 ila 4 bin arasında mültecinin geçiş yaptığı Makedonya sınırında yapılan yardımlarla ilgili Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş bilgilendirmede bulundu. Hava sıcaklığının -7 dolayında olduğu Makedonya-Sırbistan sınırında her gün 4 bine yakın mültecinin geçiş yapmaya çalıştığını belirten Ateş, mültecilerin önemli bir kısmının soğuklardan korunmak için üzerinde kışlık elbisenin olmadığını bundan dolayı hastalanıp bakıma muhtaç hâle geldiği bilgisini aktardı.

Sınırlardan geçiş yapmaya çalışan mültecilere gıda ve benzeri alanda çeşitli yardımları yapan insani yardım kuruluşlarının olduğu, fakat soğuktan koruyucu giysi ihtiyacını karşılayan ilk hayır kuruluşu olduklarını ifade eden Ateş, Avrupa’ya ulaşmaya çalışan mültecilerin zorlu ve tehlikeli yolculuklarla mücadele etme zorunda kaldıklarını belirtti. Ateş, yapılan yardımlardan dolayı destek sunan hayırseverlere teşekkür ederek hayır faaliyetlerini sürdürme gayreti içerisinde olacaklarını sözlerine ekledi. (Hamza Korkut – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com