Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Akit TV'ye Atatürk'e hakaretten suç duyurusu

Akit TV'ye Atatürk'e hakaretten suç duyurusu

Adana Barosu avukatları, Akit TV'nin "Zulüm 1938 yılında son buldu" şeklindeki alt yazısının Atatürk'e hakaret olduğunu ileri sürerek suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2015 Perşembe 08:24
Akit TV'ye Atatürk'e hakaretten suç duyurusu

Adana Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Hare Arabacı Özdemir, Akit TV’nin "Zulüm 1938 yılında son buldu'' şeklinde medyaya yansıyan alt yazısının Atatürk’e hakaret olduğunu ileri sürerek Baro adına suç duyurusunda bulundu.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği şikayet dilekçesi hakkında açıklama yapan Avukat Özdemir, Akit TV’deki yayında geçen, “Resmiyette öyle kabul edilen kurucu Cumhurbaşkanı, zulüm 10 Kasım 1938’de son buldu, İngilizlerin dahi yapamadığını yapmış ve bunda başarılı olmuştur. 1000 yıllık tarihimiz O’nun sayesinde bir gecede yok olup gitmiştir. Bunu Moğollar bile başaramazdı. Müslüman kıyafetlerini ortadan kaldırmak, Fransızların Maraş’ta yaptığı gibi peçeye el uzatmak olmazdı. Karşına bir Sütçü İmam dikilirdi. O yüzden bunu kıyafet devrimi ile yaptı. Bunu Anadolu’yu işgal eden Fransız dahi yapamazdı. Getirdiği demokrasi Amerika’nın Irak’a getirdiğinden daha tesirliydi. İnananlara yapılan her zulüm onun adına, onun kutsiyeti namına yapılacaktı. Ve şimdi bizler böylesi bir durumda ne diyelim ki? Rahmetle anamıyoruz seni paşam, anamıyoruz!…” şeklindeki ifadelerin Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret niteliği taşıdığını ileri sürdü.

Akit TV’nin bu beyanlarının 5816 sayılı Kanun uyarınca suç olduğunu savunan Özdemir,  Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırdığını söyledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com