Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Akil adamlar Diyarbakırda

Akil adamlar Diyarbakırda

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2010 Perşembe 13:59
Akil adamlar Diyarbakırda

Açık Toplum Vakfından yapılan yazılı açıklamada, başkanlığını 2008 Nobel Barış Ödülünü alan Finlandiyanın eski Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaarinin yaptığı Bağımsız Türkiye Komisyonu üyelerinin Diyarbakırda sırasıyla Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, şehrin önde gelen sivil toplum örgütü yöneticileri, kapatılan DTPnin eski genel başkanı Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk ile görüştükleri belirtildi.

Açıklamada, 2004te kurulan ve bugüne kadar biri 2005te biri de 2009da olmak üzere iki ayrı Türkiye raporu yayımlayan Bağımsız Türkiye Komisyonunun, Diyarbakıra olağan Türkiye ziyareti çerçevesinde geldiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: Diyarbakırdaki temaslarında Güneydoğuda yaşanan son gelişmelerle ilgili bilgi edinen komisyon, bugün bazı yayın organlarında iddia edildiği gibi Kürt sorununda arabuluculuk yapmak gibi bir amaç taşımamaktadır. Diyarbakır ziyaretinde edindiği bilgi ve izlenimler, Komisyonun önümüzdeki dönemde hazırlayacağı 3. Türkiye raporunun oluşmasına katkı niteliği taşımaktadır. Komisyon üyeleri yarın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile görüştükten sonra akşam İstanbulun önde gelen sivil toplum temsilcileri ve akademisyenlerle bir araya gelecek.

Komisyon üyeleri 18 Eylülde İstanbulda yapacakları basın toplantısı ile Türkiye ziyaretinde edindikleri görüş ve izlenimleri kamuoyu ile paylaşacak.

AA


Etiketler:  akil adamlar diyarbakır 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com