Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Yazıyorum. Yazdım!


2 Aralık 2011 Cuma 10:29
Dün, bir ‘e-mail’ aldım. Hatta almakla kalmayıp, ‘almak’ ile ‘almamak’ arasında ki farkı da öğrenmiş oldum. Değerli bir okuyucum, Şanlıurfaspor’un geçen hafta aldığı mağlubiyetten sonra, yazı yazmadığım için beni eleştirmiş, birazda sitem etmiş..
Bakın ne demiş..
Şöyle demiş:’’ Sayın yazar, görüyorum ki; Urfaspor galip gelince yazıyor, mağlup olunca sesinizi çıkarmıyorsunuz.’’
Aslına bakarsak doğru demiş. Ancak biraz ‘’önyargılı’’ davranmış, yani ‘’yargısız infaz’’ yapmış, bu da ‘’insafsız yargı’’ olmuş..
Şimdi müsadenizle bahsini ettiğim maili cevaplamak istiyorum..
‘’Suat bey, merhaba..
Öncelikle yaşınızı bilmediğim için size hitabım ‘Bey’li oldu. "biraz beylik cümle
oldu" diye yazmayacağım, o kadar absürtlük fazla olur!
Bahsettiğiniz maçları yazmayı bende arzu ederdim. Lakin tesadüf odur ki;’Buğsaşspor’ maçı Ankara da idi. Gidemedim. TV’den yayınlanmadı izleyemedim..

‘Bozüyükspor’
maçı da bildiğiniz üzere Şanlıurfaspor’un cezası nedeniyle ‘Seyircisiz’ oynandı. Gidemedim!
TV’den canlı yayınlandı, izledim. ‘O’ maçı da bizim ‘yerli’ futbol otoriteleri yazıp durdular, daha doğrusu durmadan yazdılar. O yüzden bende yazmadım. 

Ama şimdi yazıyorum…

Şanlıurfaspor
, Buğsaşspor maçından sonra üst üste ikinci mağlubiyet’ini Bozüyükspor karşısında aldı.
Maçın başından itibaren istekli ve baskılı oynayan taraf Bozüyükspor idi. Doğrusunu söylemek gerekirse hak edilmiş bir galibiyet aldılar. Son düdük çalana kadar güzel bir futbol ortaya koydular. Şanlıurfaspor’da kadro da önemli eksiklikler vardı. Cezalı olan Sedat Yeşilkaya ile sakat olan Mehmet Türkmehmet’in  olmayışı orta alanda rakibin üstünlüğüne sebebiyet verdi. Bunlara defans hattında yapılan gereksiz hatalar da eklenince mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Ancak bana göre, kadro eksiklikleri, maçın seyircisiz oynanması ve oyuncuların, bir önceki mağlubiyetin moral bozukluklarını atamamış olmaları, mağlubiyetin yegâne sebebi idi.  

İyi gün dostları..

Alınan bu mağlubiyetin arkasından bir toparlanma süreci mutlaka yaşanacaktır. Ancak alınan iki mağlubiyet sonrası,  takımı yuhalamayı, ıslıklamayı, ya da daha ötesine gidip takıma ve yönetime küfretmeyi gerektirmez. İyi günde herkes takım yanında’dır. Önemli olan mağlubiyetten sonra takıma ‘destek’ vermektir.
Şuan da taraftarın verdiği tepki, ‘’Sadece iyi günde dost oluruz,kötü günde biz yokuz’’ demekten başka bir şey değildir..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com