Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Urfa'dan İsrail'e protesto (mu?)


Ömer ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Rotamız Filistin Yükümüz Özgürlük adlı insani yardım götüren 6 gemilik ve yaklaşık 600 aktivistin bulunduğu filoya uluslararası karasularda İrsal'in "insani yardım götüren ekibe" barbarca ve insanlık dışı davranışından dolayı birçok barış sevdalısı kardeşimiz şehit oldu ve çok sayıda yaralı var.

Özelikle Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Şili gezisini iptal edip yurda dönmesi ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun New York temasları yerinde ve hızlı bir müdahale olarak tasvip edildi. 

Başbakan Erdoğan'ın grup konuşması ise "İnsani" duygularıyla vicdanlı ve hassas bir insanın dile getireceği destansı bir konuşma oldu.

Daha sonra Başbakan olarak yaptırımlardan ve İsrail'in sınır tanımaz zulmüne devlet adamı olarak yerinde, mükemmel bir konuşma yaptı.

Ulusal ve uluslar arası kamuoyu çok sert tepki verdi. İsrail'i kınayan ve lanetleyen yazı/yorumlar çıktı medyada.

Şimdi…

"Bir avuç İsrail" olarak addedilen bir topluluğun koca İslam Dünyasına kafa tutmasının bir nedenini (kanımca) irdelemek istiyorum.

Urfa ayağına bakalım. Urfa'dan Özgürlük gemilerine 4 cesur yürek katılmıştı. Urfalılar İsrail'in tavrını protesto ve dahası lanetlemek için Belediye yanında toplandılar. İlk gün protesto eyleminden pek haberdar olmayan Urfalılar az bir katılım yapmışlardı. Önceki gün ise duyurularla miting şeklinde bir protesto olacağı ve yaklaşık olarak 21 STK örgütü destek verecekti.

Miting havasında yapılan protesto eylemine yaklaşık olarak 3 bin kişi katıldı.

Yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip Şanlıurfa'da İsrail'in yaptığı aleni zulme isyan eden sadece 3 bin kişi olmasının anlamı ne olabilir?

Sorumsuz, bölünmüş, umursamaz bir Müslüman kimliğinden kim karlı çıkar?

İsrail'in gücü buralardan gelmesin sakın?

Kalabalıkları yığmak için Trabzonspor-Fenerbahçe maçını bir daha mı yaptırsak ne?

İLGİLİSİNE
İnandığınız gibi yaşamazsanız yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız.             (Hz. Ömer (r.a.)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com