Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Sevgidir Kadın…


8 Mart 2013 Cuma 13:27


Tüm kadınların 8 Mart dünya kadınlar gününü en içten dileklerimle kutluyorum.
Ülkemizde son dönemlerde yaşanan kadına şiddet olaylarını kınayarak kadınlarında insan olduğunu hatırlatmak istiyorum. Hayatımızda kadının yeri büyüktür.
Yüzlerce hakka, yani o ürkütmesi gereken kul hakkına rağmen kadına el nasıl kalkar? Hele o kadın, çocukların anasıysa? O berbat haberlerden daha berbatı, kadınla birlikte çocukların da öldürülmesidir.
Eski şairler, kadının bir bakışına, kaşına, kirpiğine, edasına mısra şaheserleri yakarlardı. Sırrını kaybeden kadın, cinsiyet robotuna dönüştürüldü. Bir bakınız bakalım, uyuşturucudan hapishanelerde ne kadar kadın var? Ya kumarın pençesindekiler? Etini satan kadın da bir şiddet mağduru değil mi? Kadın adayı liseli kızların, erkek uğruna birbirlerini bıçaklamaları neyin habercisidir? Yatak odalarını salonlara taşıyan dizi filmler, asli mânevi faildir. Kadına şiddet bir türlü değil ki!!!  
Yuvayı yapan dişi kuştur.
Kadından dolayı o sevgili eş ve o kutlu anadan dolayı o yuva sıcaktır.
Bu çağ, sahte sevgilerle sevgiliyi bitirdi.
Şiddetin hangi çeşidiyle talan edilirse edilsin kadın, hoyrat kocaya karşı, zalim erkeğe karşı, hatta belki kendine karşı korunmalı ve kurtarılmalıdır.
Kadını kurtarmak, sağlıklı yarınlar inşa etmektir.
Sevgidir Kadın…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com