Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

ŞANLIURFASPOR HATA AF ETMEDİ


16 Ocak 2012 Pazartesi 11:35


Futbol hatalar oyunudur ve bazen mantığın eremediği yerde başlar. Bazılarının şansızlığı bazılarına şans doğurur. İşte İskenderun maçı da öyle oldu.

Şanlıurfa spor bu maçta başlaması gerektiği gibi başlamadı. İyi ki de öyle oldu.

Maç başlamadan önce kime sorarsanız sorun Şanlıurfa spor için ofansif bir futbol oynaması gerektiği yönünde olurdu. Çünkü bazı maçlar hariç Şampiyonluğa oynayan bir takım hücuma dayalı oynamalıdır istikrarı yakalama adına.

Bu maçta Kemal Kılıcın takımı geriye yaslatıp anî akın şeklinde bir oyun planı içersine girmesi yada İskenderun spor’un bana göre yapmaması gereken ve yanlış oyun planı; hücuma dayalı oynayıp defansın gerisinde geniş alan bırakması ve Kalecisinin de ilk iki golde oldukça hatalı goller yemesi Şanlıurfa Sporun kontratak oynayarak maçı farklı skorla kazanmasına yaradı.

Futbolda neyin ne zaman olacağı önceden kestirilememesi yapılan hataların doğurduğu sonuçlardır.

Futbol hatalar oyunu da olsa İskenderun sporun yapmış olduğu oyun planındaki stratejik ve ferdi hatalar Şanlıurfa sporun maçı farklı kazanmasına sebebiyet verdi.

Bu maçta Şanlıurfa spor rakibi hataya zorlamadan rakip kendi ipini çekti ve büyük bir mağlubiyet aldı.

Bu galibiyetten bazı dersler çıkarılmalı. Çünkü Şanlıurfa spor kapanan takımlara karşı oldukça zorlanacaktır. Her takım İskenderun spor defansı gibi geride boş alan bırakarak ve kalecisi önemli hatalar yaparak Şanlıurfa sporun işini kolaylaştırmaz. Futbol her ne kadar hatalar oyunu da olsa Aynı zamanda futbol karşıtlar oyunu olduğu unutulmamalıdır. Her kapının bir anahtarı var olduğu gibi; Her sistemin ve oyun planının karşısında başarılı olacak bir oyun planı ve sistemi vardır.
Artık telafisi olmayan maçlar Şanlıurfa sporu bekliyor. Her maçın ayrı bir önemi ve stratejisi var. Şanlıurfa spor artık lider ve bu liderliği koruya bilmesi mücadelesini ve formunu her geçen maç daha da artırabilmesi istikrar adına son derece önemlidir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com