Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

LİSTE AÇILIMI


Mehmet İMRE
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Hemen belirteyim; Ak Parti listesi şok etkisi yaptı. Aday adaylarından 338 kişi ve eski vekillerin bir kısmı ne yazık ki hayal kırıklığına uğradı. Tabi bu durumda geçici tepki gösterenler hayli fazla. Küskünlükler başladı bile, geçen yazımda demiştim: “Bu kadar bereketli başvuru olursa mutlaka küskünlük ve darılmalar olur.” diye. Ama ne fayda olan oldu. Umarım bu kırılma uzun sürmez birlik ve beraberlik yine sağlanır. Bu liste bölgemiz için kısmen de olsa feodalitenin önünü kesmiş görünüyor. Belki Cumhuriyet Tarihi’nde ilk sefer Urfalı olmayan biri ilimizden aday yapılmış oluyor. Ayrıca bu kişinin bakan olması bana göre Urfa için daha hayırlı olacaktır. Çünkü bu hareket yatırıma işarettir ve Urfa’nın da istediği bir bakanı olmuş oluyor. Bu mevcut tablodan faydalanmak isteyenler olacaktır. Şimdi yapılması gereken, bu fırsatçılara meydanı boş bırakmamak ve onların ekmeğine yağ sürmemek olmalıdır.

        

Siyaset bu, olur böyle şeyler deyip yola devam etmek gerek diye düşünüyorum. Ama ilimiz için alışık bir durum değil. Ağalar, aşiret reisleri, paket oy potansiyeline sahip olanların aksine bir liste oldu. Her şeye rağmen kızmaca, darılmaca, küsmece yok iktidar partisi ile yola devam etmek lazım. Aksi takdirde yine Urfa kaybedecektir.

        

Diğer yandan bağımsız olarak seçime giren adaylar var bunlardan bir tanesi de İbrahim Tatlıses’tir. Şu haliyle İbo kesin kazanır diye düşünüyorum. Çünkü mağdur durumda, bunun için Urfalı İbo’ya oy verip meclise gönderecek ve o da seçildikten sonra Ak Parti’ye katılacaktır.

BDP’den bağımsız olarak seçime katılan iki İbrahim de kazanır. Çünkü İbrahim Binici trafik kazası yaptı halen hastanede yatıyor geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İbrahim Ayhan da cezaevinde oda mağdur görünüyor oda kazanırsa üç İbrahim ile birlikte seçime bağımsız olarak giren diğer adaylara da başarılar diliyorum.

        

Bu arada dün istifalarını açıklayan CHP Ş.Urfa İl yönetimini de yürekten kutluyorum. Çünkü dayatma bir liste ile karşı karşıya kaldılar ve bu arkadaşlarımız da yönetim olarak istifa ederek haklı tepkilerini dile getirdiler.

 

Ayrıca CHP yenilendi, değişim yaptı, vitrinini değiştirdi helal olsun diyesi gelmiyor insanın. Çünkü yargılananlar, Ergenekoncular, çeteciler, vs hepsi ne yazık ki bu partideki yerlerini aldılar. Bundan sonra sanırım bu saydıklarımı bu parti meclise taşıyıp şimdiye kadar yapamadıklarını bundan sonra meclis çatısı altında yapmaya gayret sarf edeceklerdir. Bunun müsebbibi de Kemal Kılıçdaroğlu ve yakın çalışma arkadaşlarıdır. Çünkü bu sanıklara onlar listelerde yer verdiler. Bu davranış bu partiye hizmet olarak geri dönmeyecektir.

 

Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com