Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Küreselleşme yolunda


Hüseyin KAYA
3 Şubat 2014 Pazartesi 11:42

Türkiye cumhuriyeti varlığından bu yana son 11yılda sağlanan gelişim ve imkânları yaşayamadı; Hiç bu kadar hızlı ve istikrarlı bir büyüme sağlayamadı.

Son 11 yılda dünyada hep ilklere imza atmaya çalıştı; ürettiği büyük projelerle.

Ancak ne yazık ki bu hızlı gelişim, ekonomik büyüme, bölgesel güç, dünyada söz sahibi olma, kendi kendine yetmeye yaklaşma, birçok alanda büyük icat ve teknolojik gelişimlere imza atma, tıp sektöründe adından söz ettirme ve aklıma gelmeyen daha binlerce nedenden dolayı ABD, İsrail ve ittifak devlet ve paravan güçlerinin rahatsız olmalarından, hayal kırıklığı yaşamalarından ve dünyada ki güç dengelerinin sarsıntıya uğraması ve bu sarsıntıyı umursanmayan, dikkate alınmayan ve yüzyıllardır barbar olarak bakılan Türkiye tarafından gerçekleştiriliyor olması onları büyük depreme uğratmıştır.

Bu denli hızlı büyüyen bir gücü istemeyecek olanlar açık veya gizli plan ve projelere imza atarak bizzat kendileri veya piyonları tarafından harekete geçirilmeye ve bu tür oyunlarla Türkiye halkları arasına fesat karıştırmak ve kafaları bulandırmak, birlik ve bütünlüğümüzü bozmak ve ülke huzurunu kaçırarak emellerine ulaşmayı yeğlemişlerdir.

Türkiye halklarının yapması gereken en önemli gerçeği bir bütün olmak ve daha güçlü istikrarlı bir duruş sergilemektir. Türkiye nüfusu 76 milyon. Bu nüfusun yaklaşık 40 milyon seçmeni bulunuyor. Yani 40 milyon farklı fikir ve düşünce demek oluyor. Bu 40 milyon insanın yapılan siyasetten tam anlamıyla memnun olması beklenemez.

Hükümet ve muhalefettin yaptığı siyaset ve ürettiği projelerin bir kısım Muhakkak bizi tatmin etmeyecektir. Ama yapılan projeler ve gelinen noktayı iyi okuyup iyi derlememiz lazım ve ondan sonra en demokratik hakkımız olan seçme hakkı kozumuzu kullanarak ya mevcut hükümeti ödüllendirip devam demek veya yanlışlarınız doğrularınızdan fazla deyip sandığa mahkûm etmektir.

Demokrasinin en büyük hikmeti seçmenin dediğine boyun eğmektir. Demokrat siyasetçilerin en büyük hikmeti ise eleştiriye açık ve teamül kar olmaktır.

17 Aralıkta başlatılan operasyon kapsamında iddia edilen ve sonrasında yaşanan tüm olumsuzluklar bizim aklımızı karıştırdığı gibi bütünlüğümüzün de (demin bahsetmiş olduğum güçlerin istediği doğrultuda)bozulmuş olduğu görülmektedir ne yazık ki.

Demokratik yönetimlerde yaşanmaması gereken birçok olay yaşatılarak ülkemizin dünyadaki itibar ve güveni sarsılmış ve tüm dikkatler üzerimize yoğunlaşmıştır. Bu açıdan bakıldığında anti demokratik bir ülke konumuna düşürülmüş oluyoruz. Türkiye’yi itibarsızlaştırma çalışmalarını ülkenin gözü kulağı olan mit teşkilatına saldırarak ortaya koymaya çalıştılar. Unutulmamalı ki ülkelerin milli çıkarları uğruna yapamayacakları hiçbir şey yoktur.

Mit’i deşifre edenler kesinlikle bu ülkenin ne evlatları ne de vatanseverleridir. Ancak ve ancak düşmanların piyonlarıdırlar.

Düşünün ki bu ülkenin desteğini alarak dünyanın her tarafına yayılacaksınız güç olacaksınız ancak ne zamanki çıkarlarınız milli menfaat ve çıkarlarla çatıştığında bütün vatanseverliğinizi! Bir kefeye, çıkarlarınızı diğer kefeye koyacaksınız; çıkarlarınızın ağır basmasını milli çıkarlardan önde tutacaksınız. Bu davranış hiçbir şekilde izah edilemez ve kabullenilemez.

Ey güzel Türkiye’m iç ve dış mihraklara her zaman uyanık ve birlik olalım. Hiçbir zaman oynanan oyunlara kanmayalım. Ama hiçbir zaman da yapılan yolsuzluklara, hırsızlıklara, ülkeyi soyanlara ve ülkenin gelişimini sekteye uğratanlara asla ve asla taviz vermeyelim.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com