Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer YILDIRIM

Hiç Düşündünüz mü? - 1


Ömer YILDIRIM
1 Ağustos 2016 Pazartesi 05:27

Kainata öyle özel ve güzel bir denge var ki nereye bakarsak bakalım bu denge ve intizam çok rahat görebiliriz.

Kainat dengeler manzumesidir. Hiç bir şey rastgele ve tesadüf eseri değildir ve olamaz. Hasas bir ölçü vardır ve sonsuz bir kudretle ancak bu işler yapılabilir ve yapılmıştır. Ancak bizler gafil olduğumuz için çoğu zaman bakıyor ancak göremiyoruz. Dikkatli bir bakış ve az bir tefekkür kainatın özel bir kitap gibi bize nasıl açıldığını ve kendini bize okuttuğunu göreceğiz .

Çevremizde yukarda anlattıklarımıza çok güzel örnekler vardır. Kuru toprak, kuru dalından ve en sıcak mevsimde yetişen üzüm, anne karnında bizden habersiz bir damla meniden ve suyun içinde yüzen bebek ve daha birçok örnek Rabbimizi çok güzel anlatmakta ve şahitlik yapmaktadır.

Bizim asıl cevabını merak ettiğimiz neden insanın bu büyük tefekkürden uzak durup daha malayani ve geçici şeylerle meşgul olduğudur. 
Dünyalıklar ve günlük geçici şeyler bizi o kadar çok meşgul ediyor ki asıl vazifemizi unutuyoruz .

Eğer hayatı daha anlamlı ve zevkli yapmak istiyorsak sanıyorum bunun yolu daha fazla tefekkür etmekten geçiyor. 
Derin ve hikmet sahibi olmak, anlamlı yaşamak, asıl vazifeye yönelmek ve gereksiz harcamalardan (zaman, gençlik, ilim, para ...) kurtulmak için yapmamız gereken düşünmeye yönelmektir .

Devam edeceğiz...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com