Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Yasin KÜÇÜK

CHARLİE HEBDO DERGİSİ SALDIRISININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ


Yasin KÜÇÜK
7 Ocak 2015 Çarşamba 18:46


Son dönemde Avrupa’da İslam’a karşı müthiş bir ilgi ve alakanın yanı sıra Müslüman olan Avrupalıların sayısı, batı için ciddi bir endişeye sebep olmaktaydı. Yükselen İslam’a karşı yer yer yapılan saldırı ve gösteriler yeterli destek ve ilgi görmediği gibi tam tersi eylemlere de sahne olması; bugün yaşanan Charlie Hebdo dergisi saldırının arka planının anlamamız açısından son derece önemlidir.
Batı tarafından yüzyıllardır, Müslümanlara karşı sürekli  ve bilinçli bir terör uygulanmaktadır. Avrupa içindeki kirli eller kendisini dört bir yandan saran İslam’ı ve İslam Medeniyetini Avrupa’dan dışarı atmak için bahaneler üretmek zorundadır.
İslam dünyasındaki siyasi olaylar dikkatle incelendiğinde kan ve gözyaşı olaylarının arkasında hep batı vardır. Örneğin Irak’ı ve İslam dünyasını işgal etmek isteyen Bush yönetimine 11 Eylül gibi bir saldırı gerekiyordu, 11 eylül olaylarının gerçeği yansıtmadığı ve bir batı tarafından hazırlanan bir komplo olduğu batılı uzmanlar tarafından bile kabul edilmektedir.  
İkiz kulelerde çalışan Yahudilerden hiç biri ölmemiştir, 11 Eylül’de sıfır kayıp vermesinin dışında CIA ve FBI’da bu olaydan haberdardı. Amerikan kongresinin oluşturduğu araştırma komisyonu CIA’nın en az 2 ay önce bu olaydan haberdar olduğunu açıklamıştır. 11 saldırıları sonrası batının İslam dünyasına saldırması meşrulaştırılmıştır. Mısırdaki Sisi darbesinin arkasında Amerika, İngiltere ve İsrail’in olduğu delilleriyle ve İsraillilerin söylemleriyle açıkça ortadır. Sözde İslam adına bir yerlere saldırılıyorsa, bu saldırılar bir takım sözde Müslümanlara bile yaptırılabilinir, ve bu saldırıların sonucunda Müslümanlar zarar görüyorsa bu saldırıları çok iyi analiz etmek gerektir.
Charlie Hebdo dergisi Saldırısının ardından Müslümanlara karşı düşman cephe daha fazlalaşacak ve saldırılar daha da artacaktır, bu saldırı ile alakalı benim düşüncem bu işin arkasında Amerika, İngiltere ve İsrail koalisyonu ve Fransız gizli servisi vardır, buradan söylemekte yarar görüyorum ki; bu saldırıdan sonra Çin;   doğu Türkistanlılara, İsrail; Filistinlilere velhasıl dünyanın her yerinde Müslümanlara karşı kontrollü ve sistematik saldırıları daha fazla artacaktır.
Ama unutulmaması gereken hususta şudur ki; Artık değişim ve dönüşüm kaçınılmazdır, Avrupa’da büyüyen bir İslam var, batının bugüne kadar hesap etmediği yanı başında yeni bir düşman türüyor, bu düşman “Avrupalı Müslümanlar”… bu Müslümanlar; bilgili zeki ve daha çalışkan, kandırılan öldürülen parçalanan ve oynanan Ortadoğu toplumu gibi değil, artık Avrupa kendi içindeki Müslümanlarla hesaplaşmak zorunda, bu Müslümanlar kardeşi, annesi, babası, komşusu ve yakın akrabası olacak, onlar Islama ve Müslümanlara ne kadar fazla saldırırlarsa Müslümanlar o kadar fazlalaşacak, yüzyıllardır Ortadoğu mezarlığa çeviren batı için o mezarlardan Avrupa’da hayat fışkıracaktır.
Üstad Hazretlerinin bir çağrısı hala kulaklarımızda "Ümit var olunuz, şu istikbal inkılabı içinde en yüksek gür seda İslamiyet'in olacaktır." Zafer İnananların ve Müslümanların olacaktır. Allah’ın (cc) selamı rahmeti ve bereketi üzerimize olsun.


YORUMLAR
  • yorum2015-01-15 11:00:50mehmet altun

    Sayın yasin küçük urfamızın değeri sizi sürekli ilgiyle takip ediyorum yazınız çok güzel tebrik ederim.

  • yorum2015-01-08 09:25:25MEHMET ŞAHİN

    TEŞŞEKÜRLER FİKİRLERİNE KATILMAMAK MÜMKÜN DEGİL DUANADA AMİN

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com