Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

AYYAŞ GENÇLİK ÖZLEMİ


Mehmet İMRE
16 Temmuz 2012 Pazartesi 12:46

Sarhoşluğun ve haramın büyük markalarından olan bir bira Firması’nın sponsor olduğu Festivalin` 14–15 Temmuz tarihlerinde Eyüp`teki Santralistanbul`da yapılması için, Eyüp belediyesi reklam panolarını "söz konusu firmaya" kiraya vermişti.
“Son Zamanlarda Verdiğimiz En Anlamlı Hediye” sloganıyla birçok bölgede yer alan reklamları, AK Parti’li Eyüp Belediyesine ait panolarda yer alıyor olması AK PARTİ ye neler oluyor dedirtiyor insana. Gösterilen tepkinin şiddetine göre hareket etmek onların (bu organizasyonda perde arkasındakiler) her zaman yaptıkları tekniklerden biri olup taraf olduklarını açık bir şekilde beyan etmekten geri kalmamışlardır. AK PARTİ özgürlük partisiyiz söylemleri ile bu söylemin ezikliği altında kalmamalı bu tür rezilliklere taviz vermeden hakkın yanında olmalıdır. O zaman Allah(cc) yardımına mazhar olunur.

Ramazan arifesinden önce İstanbul’un manevi kurtarıcısı” Sahabe EYYUB-EL ENSARİ”  Eyüp Sultan Hazretlerinin yanı başında bira festivali yapılması sonra da reklam panolarının biracılara’ kiralanması halkın kafasında farklı düşüncelere yol açmakta. Sigara için çözümler arayan AKP’nin, bu İçki firmasının sponsorluğuna ses çıkarmaması son derece düşündürücüdür. Toplumu yozlaştırma ve özellikle gençleri manevi değerlerden uzaklaştırma amacıyla festival adı altında düzenlenen ahlaksız organizasyonlara her gün bir yenisi ekleniyor. Bu festivallerden sonuncusu İstanbul’un manevi sultanlarından Eyüp Sultan Hazretlerinin yanı başında yapılmasının planlanması ise maneviyatımızla sanki dalga geçiliyor gibi.

İslam düşmanı olan alkol firma sahiplerinin bu tür etkinliklerle gençleri hedef aldığını ve yeni alkol kullanıcıları kazanmayı ve aynı zamanda “Başbakan’ın dindar gençlik yetiştireceğiz” sözlerine karşılık bunlarda ayyaş gençlik yetiştirmeyi amaçlayan bu firmaların yaptıkları bu kepazeliğe yetkililerin dur demesi gereki. “Gençlerin ilgi alanına giren etkinliklerde alkollü içki markalarını çağrıştıracak hiçbir şey bulundurulmaması için ise yasalarla gençler bu konuda güvence altına alınmalıdır.
Bu ve buna benzer festival, etkinlik, tanıtım, yazılı ve görsel reklamlar kesinlikle yasaklanmalıdır. Sanırım yasa zaten var ama adamlar yinede panoları kiralayıp reklamlarını yaptırıyorlar. Bildiğim kadarı ile bu tür etkinliklere 24 yaş sınırı uygulaması var fakat yeterince denetim olmadığı için tıfıl gençler bile ilgi duyup katılıyorlar ve oralarda bira ve alkole alıştırılıyorlar. Ondan sonra da kimi biracı, kimi rakıcı, kimi şarapçı, bazıları esrarkeş, bazıları ise eroinman oluyorlar. Son pişmanlık da fayda etmiyor aileler de çocuklarını bu illetlerden kurtaramıyorlar. Hem dünyaları kararıyor hem de Ahiret gidiyor. Allah muhafaza belki de imansız ölüp gidiyorlar.

Mübarek Üç Ayları da kapsayan bu yaz döneminde çeşitli isimler altında ve farklı yerlerde bir dizi ahlak dışı organizasyonlar düzenlendi düzenlenmeye devam ediliyor. Ahlakı yozlaştırma amacıyla gerçekleştirilen bu festivaller özellikle gençleri hedef alıyor. Konser adı verilen bu festivallerden yaklaşık on tanesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. 14–15 Temmuz’ Eyüp Sultanda yapılacak olan bira festivallerinin serisi devam edecek gibi.
Ahlaki yozlaşma, toplumu her yönüyle kuşatırken, ahlakı yozlaştırma projelerine her gün bir yenisi ekleniyor. Yozlaşmada en büyük etkiyi yapan bazı televizyon kanalları, internet siteleri, gazete ve dergilerden sonra sonyıllarda artan ve gelenek haline getirilmeye çalışılan içkili konserler ve festivaller düzenleniyor.    Gençlere yönelik büyük bir dejenerasyon yapılmakta.

Özellikle Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala basında böyle haberlerin yer alması çok manidar ve o kadar da tehlikelidir. Hükümeti ve aynı zamanda yerel yönetimleri gençlerimizi bu alkol kampanyalarına karşı korumak görevleri olduğunu hatırlatır ve acil önlem almalarını diliyorum. Gölgesi Müslümanların üzerine düşen Mübarek Ramazan-ı şerifi gerektiği gibi kadrini, kıymetini ve fırsat olduğunu bilip Rabbimizden tamamına erdirmesini niyaz edelim. Allah şimdiden Allah için oruç tutam Müslüman kardeşlerimizin oruçlarını kabul eylesin İnşallah. ÂMİN.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com