Advert
Advert

Zeytinyağı Tadım Eğitim

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi ev sahipliği ve Zeytindostu Derneği ile ortaklaşa “Zeytinyağı Tadım Eğitim Programı” düzenlendi.

Zeytinyağı Tadım Eğitim
Zeytinyağı Tadım Eğitim


Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi Ziraat Fakültesi anfisinde düzenlenen program iki gün sürecek.

Koordinasyonunu Ziraat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Ebru Sakar’ın yaptığı tadım eğitim programı “Kaliteli zeytinyağı yetiştirilmesi, zeytinyağının kalitesini ölçebilen bireyler yetiştirilmesi, zeytinyağının faydalarının anlatılmasını amaçlıyor.

25 kişilik guruplar halinde iki guruptan oluşan tadım toplantısını, zeytin dostu derneği koordinatörü ve tadım uzmanı Serdar Öçten Ünsal sundu.

Tadım eğitimi ile ilgili olarak Zeytin dostu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Abidin Tatlı tarafından yapılan açıklamada; “Eğitimin amacı, üretici ve tüketici farkı gözetmeksizin her kesimde zeytinyağı tadım kriterleri konusundaki bilincin arttırılması ve zeytinyağının duyusal kriterleri açısından tanıtımının yapılmasıdır. Eğitim 1. ve 2. grup olarak gerçekleştirilecek. Eğitimde ayrıca katılımcılara stoklama ve ambalaj gibi konularda da bilgiler aktarılacak. Eğitimin gerçekleşmesinde katkıları olan başta Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi dekanı Prof.Dr. M.Ali Çullu ve öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Ebru Sakar’a şükranlarımızı sunuyoruz.” Denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Acil çözüm bekleyen konular var! Fakıbaba ne yapacak?
Acil çözüm bekleyen konular var! Fakıbaba ne yapacak?
Erdoğan Grup Toplantısı’nda konuştu: İsrail'e net mesaj!..
Erdoğan Grup Toplantısı’nda konuştu: İsrail'e net mesaj!..