Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat YİBO'muz kapanmasın

YİBO'muz kapanmasın

Viranşehir YİBO'nun kapanmaması için veliler harekete geçti.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2012 Çarşamba 17:23
YİBO'muz kapanmasın
Tarla başında Kürekçi olarak çalışan Ali Çağın, Hasta ve çalışamayacak durumda olan 10 nüfuslu Ali Akgül ile çalışan bir kadın olan ve bu yüzden çocuklarını Viranşehir Yibo’da okutan Asya Akman ile görüşen gazetemiz onlardan görüş aldı. Ali Çağın’’Ben tarlada kürekçilik yapan biriyim. Çocuklarımı Yibo’ya göndermek mecburiyetindeyim. Benim evim tarla başında özellikle kışın tarladan geçmek imkansız olduğundan ben çocuğumu Yibo’ya gönderiyorum. Çocuğumu taşımalı almıyorlar, bu durumda olsa bile her gün çocuğum 3 – 4 KM yol yürümesi gerekir. O tarladan kışın helikopterle bile çocuğumu alamazlar. Viranşehir Yibo’nun kapanmaması için gerekirse Milli Eğitim Bakanına, Sayın Başbakanımıza dilekçe yazarım. Yada çocuklarımı gönderme imkanım yok’’dedi. Ali Akgül ise’’Ben hasta biriyim, 10 nüfusum var. 4 tanesi Viranşehir Yibo’da okuyor. Gelirimiz oldukça düşüktür. Eğer Viranşehir Yibo olmazsa ben çocuklarımı asla okula gönderemem’’dedi. Çalışan bir bayan olan Asya Akman ise’’Ben dul bir bayanım. Evde tek çalışan benim, bir kızım bir oğlum var. Çalışan biri olduğumdan çocuklarımı ancak Viranşehir Yibo’ya göndermek zorundayım. Bu şekilde okul çocuklarıma sahip çıkmış oluyor ve bende onlara sonuna kadar güveniyorum’’dedi.Viranşehir Yibo’da geçen yıl yaklaşık 400 öğrenci eğitim alıyordu. Okulun kapatılması durumunda bu öğrencilerin sonunun nasıl olacağı ise bilinmiyor.

VALİ GÜVENǒ’DURUMU İNCELEYECEĞİM’’ Veliler nezdinde yaptığı araştırmanın sonucunu Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ile paylaştı. Vali güvenç  ‘’Bu durumu mutlaka değerlendireceğini ve gereken ne ise onu yapacağını’’ söyledi. Verilen resmi raporlarda tarla başında çalışan işçilerin, fakir fukara vatandaşların, bölünmüş ailelerin ve çalışan insanların durumu göz önüne alınmadığı görüldü. Bu durumda yüzlerce öğrencinin olduğu öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com