Advert
Advert
Advert

Yatılı Okulundan Şiir Şöleni ve El Sanatları Sergisi

Hilvan Yatılı İlköğretim Okulunca tertiplen Şiir Dinletisi programına büyük ilgi vardı. Şiir programından sonra yine Hilvan YİBO tarafından hazırlanan El sanatları Sergisinin açılışı düzenlenen bir törenle yapıldı.

Yatılı Okulundan Şiir Şöleni ve El Sanatları Sergisi
Yatılı Okulundan Şiir Şöleni ve El Sanatları Sergisi
Yapılan Şiir Dinletisi programına ve El Sanatları sergisine Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala Hilvan Kaymakamı Uğur Sezer, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Baytak, Okul Müdürü Orhan Bebe, İlçe Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

İlk olarak Şiir Dinletisi için salona geçen katılımcılar burada birbirinden güzel okunan şiirler karşısında büyülendiler.

Şiir dinletisinin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, bu kadar içten okudukları için çocuklara teşekkür etmeden geçemeyeceğim, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Kaymakamımız, Değerli velilerimiz ve Okul Müdürlerimiz, bugün baştan sonra duygularla yüklediler bizi çocuklarımız. Biraz zorlandım, boğazıma düğümleniyor cümleler. Çocuklarımız ve gençlerimiz hakikaten harikalar; utangaçlar, ürkekler ama olsun sahneye çıkmak her baba yiğidin işi değil. Sahneye çıktılar, aslanlar gibi şiirlerini okudular. Okunan şiirler de çok güzel seçilmiş, ben çok mutlu oldum. İşte ben bunun için önemsiyorum bunu. Kimsenin katılmadığı yerlere gitmek istiyorum. Keşke imkânım ve zamanım olsa her programınıza katılsam… Takdir edersiniz alabildiğince yoğun programlar var, ama buraya da ayağımın tozuyla geldim. Sayın Valimle bir programdaydım ama gelmem lazımdı. Buna inanıyordum ben, söz verdim, geldim.

Ne olur müdür arkadaşlarım, öğretmen arkadaşlarım, öncelikle sizlere seslenmek istiyorum: Şu çocuklarımızı lütfen bağrınıza basın. Her okul müdürü benim çocuklarımı kapıda karşılasın. Ve hoş geldin, desin. Bunu yürekten istiyorum sizlerden, kaybedecek bir tek çocuğumuz yok. Bunu çok önemsiyorum ben. İlk karşılama nasıl olursa o çocukların dünyaları da öyle kurulacak. Eğer güzel sözle karşılarsanız o çocuklar dağlar gibi,  ulu dağlar gibi olacak. Hakikaten bu ülkenin yönetiminde yer alacaklar, ama ilk davranışınız onu horlayan, onu aşağılayan bir davranışsa? Beğenmediğinizi şöyle mimikleriniz ve vücut dilinizle belli etseniz bile -bırakın bir söz söylemeyi- işte o çocuğun bütün dünyasını yıktınız ve gerçekten geleceği kuran bir genç adamı kaybettiniz, demektir. Çok şey söylemek istiyorum faka zaman çok kısıtlıdır. Ne olur burada bulunan herkes ve biz, bu kuşağı kurtarmak için ve en iyi şekilde yetiştirmek için bütün gücümüzle çalışmak zorundayız.  Çağımız öyle bir çağ ki dünya devletleriyle yarışıyoruz şu anda. Allah’a şükür Türkiye’mizin bugünkü durumu da iyi. Onu da söyleyeyim size. Artık Türkiye yardım alan bir ülke değil yardım eden bir ülke durumundadır. Ortadoğu’da bir işe kalkışmak isteyen dünya devletleri Türkiye’yi hesaba katmadan hiç bir şey yapamıyorlar. Avrupa’da da keza. Bir problem olduğunda acaba Türkiye bu konuda ne düşünüyor? diye sormaya başladı herkes. Daha da iyi olacağız inşallah, ama bunu hep beraber başaracağız.” dedi.

Daha sonra spor salonunda sergilen El Sanatları ve Resim Sergisini Milli eğitim Müdürü Ahmet Pala, Hilvan Kaymakamı Uğur Sezer, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Baytak, Okul Müdürleri ile birlikte açtılar.

Okul Müdür Yardımcısı İdris Neşe, Özlem Kaya ve Rehber Öğretmen Mine Kavaktan’ın organize ettiği programda öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin aylarca yaptıkları çalışmalar sonunda yaklaşık 750’ye yakın eser sergide misafirlere gösterildi. Eserlerin bulunduğu sergiyi gezen Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, tek tek öğrencilerle ilgilendi, onlarla sohbet ederek çalışmalarında başarılar diledi. Tüm idareci ve öğretmenleri kutlayan Pala, törenden ayrılırken okulun önünde tüm katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı