Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Yasin Börü hadisesi Müslümanlara karşı beslenen kinin bir yansımasıdır"

"Yasin Börü hadisesi Müslümanlara karşı beslenen kinin bir yansımasıdır"

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, "Yasin Börü hadisesi Müslümanlara karşı beslenen kinin bir yansımasıdır" dedi.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba 22:00

Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtırken PKK/HDP'lilerin vahşi saldırısına maruz kalan Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmesine ilişkin açılan davanın ikinci duruşması Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bu gün saat 10.00'da başladı.

Yasin Börü davasını izlemek üzere Diyarbakır başta olmak üzere birçok ilden gelen katılımcılar ve aralarında Özgür-Der'in de bulunduğu birçok dernek ve sivil toplum kuruluşu Ankara adliyesi önünde bu davaya destek vermek için bir araya geldiler. Adliye önünde; Yargı makamlarından “Adil bir yargılama” beklentilerini de içeren birer konuşma yapan STK ve Dernek temsilcileri "Yasin Börü davası" olarak simgeleşen davanın sadece faillerinin değil bu failleri harekete geçiren azmettirici kişi veya kurumların da yargılanması gerektiği noktasında ortak bir dil ve yaklaşım gösterdiler.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya da basın açıklamasında aynı noktaya işaret ederek, “Birinci duruşmada basına ve kamuoyuna yaptığımız açıklamada altını çizdiğimiz noktalara atıfta bulunarak diyorum ki bu vahim olay, sadece bir kaç kişinin öldürülmesi hadisesinden ibaret değil, ülkenin birlik ve bütünlüğü üzerinde bir takım çevrelerin var olan hesaplarının açığa vurulması ve Müslümanlara inançlarından dolayı beslenen kinin bir yansımasıdır. Müslümanların bir ve beraber olmalarını istemeyen, bütün gündemleri Müslümanları sindirme ve yok etme üzere oluşan çevreler bilsinler ki bu hesapları asla tutmayacak bütün kin ve nefretlerine rağmen Müslümanlar ayaktadır ve ayakta kalmaya, ömürleri var oldukça da şer düşüncelere ve güçlere karşı mücadeleleri devam edecektir.” dedi. (M. Salih Keskin/Mehmet Aslan – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com