Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yaşanan olaylar balıkçıları olumsuz etkiliyor

Yaşanan olaylar balıkçıları olumsuz etkiliyor

Balık sezonu başlamasına rağmen yaşanan olaylardan dolayı batıdan yeterince balık alınamaması Batmanlı balıkçıları olumsuz yönde etkiliyor.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2015 Cumartesi 15:01
Yaşanan olaylar balıkçıları olumsuz etkiliyor

Yaşanan olayların kendilerini olumsuz yönde etkilediğini belirten Batmanlı balıkçılar, Karadeniz bölgesinden balık siparişi vermelerine rağmen araçların gelemediğini, olaylardan dolayı korktuğunu ifade ettiler.

Balıkçılar, batıdan yeterince balığın gelmemesinin balık fiyatlarının yükselmesine sebebiyet verdiğini ve bu durumun da satışlarını olumsuz etkilediğini söylediler.

Balık piyasası hakkında bilgi veren Celal Yeşilmen, “1 Ağustos’tan itibaren tatlı su avlama yasağının kalkmasından sonra 1 Eylül’de de deniz ürünleri avlama yasağı kalktı. Böylelikle sezona başladık. Ama yaşanan olaylardan dolayı balıklarımız az geliyor. Batı ve Karadeniz bölgelerinden sipariş verdiğimiz zaman araçlar gelmiyor. Olaylardan dolayı korkuyorlar. Ürünler az olduğundan dolayı geçen seneye göre fiyatlar biraz yüksektir. Geçen sene hamsi 5 TL’ye iken bu sene hamsi 10 TL aşağısında verilmiyor.” şeklinde konuştu. (M. Sait Çelik – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com