Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye YARSAV Erdoğan'a Münasebetsiz dedi

YARSAV Erdoğan'a Münasebetsiz dedi

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2010 Pazar 06:19
YARSAV Erdoğan'a Münasebetsiz dedi

YARSAV Başbakan Erdoğan'ın, Yargıtay'ın Mehmet Haberal'ın tahliyesini reddeden 9 hakimin tazminat ödemesine karar vermesini eleştirirken "Yargının güvenilirliği bitti" demesine tepki gösterdi. YARSAV, Başbakan'ın açıklamasını "talihsiz ve münasebetsiz" diye niteledi.

YARSAV Yönetim Kurulu'nun açıklaması şöyle:

TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA: Anayasa'nın 138, 141, 154/1, hukuk yargılama yasasının 573. maddesi hükümlerinden ve bu konudaki uygulamalardan habersiz olduğu anlaşılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, mutad olduğu üzere, onaylamadığı bir yargı kararı üzerine tümüyle talihsiz ve münasebetsiz bir açıklama daha yaptığı öğrenilmiştir.

YARGI KARARINA SAYGI: Yargı mensuplarının verdikleri yanlış kararlar nedeniyle tazminata mahkum edilmeleri elbette üzücüdür, ancak hukuk herkes içindir, hukuk devletlerinde yargı kararlarına saygı esastır.

TESADÜF DEĞİL: Yargıya güvenilmemesi çağrıları yapan bu zihniyet ile yargı kararlarına uyulmaması önerilerini yapan ve tartışılır bulan zihniyetin aynı platformlarda buluşmaları da bir tesadüf değildir.

"YURTTA SAVAŞ": "Yurtta savaş, dünyada savaş" ilkesine bağlılığını her fırsatta ortaya koyan, koruması gereken cumhuriyetin tüm kurumlarına ve mensuplarına karşı medya destekli açık bir savaş ilan etmiş bulunan, onaylamadıkları kararları çirkin saldırılarla, kabadayı tavırlarla lanetleyen ve halkımızı kendi yargısına düşman etmeye yeminli olan bu zihniyetin yargıya karşı açtığı savaşın bu boyuta gelmiş olmasını da artık yadırgamıyoruz.

KUŞKULUYUZ: Barış duygusundan uzaklaşmış, yargıya, evrensel hukuka düşman ve savaş açmış bir başbakanın hukuk devletine dahil olduğu konusundaki kuşkumuzu da kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Cafesiyaset

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com