Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Van'da Hadis Yarışması için işbirliği protokolü imzalandı

Van'da Hadis Yarışması için işbirliği protokolü imzalandı

Van Bilgi Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, 'Ufka Yolculuk' Hadis yarışması için Kamu kurumlarıyla işbirliği protokolü imzaladı.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2015 Salı 20:40
Van'da Hadis Yarışması için işbirliği protokolü imzalandı

Van Bilgi Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, ‘Ufka Yolculuk’ adıyla düzenleyeceği Hadis yarışması için Van Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ile il Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzaladı.

Türkiye ve dünya geneliyle aynı anda Bilgi Derneği proje ortaklığında Van'da da tertip edilecek olan  ‘Ufka Yolculuk-4’ Hadis Yarışması, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın “Riyazü’s Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” kitabından seçilecek sorularla 3 Nisan 2016 pazar günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda Ufka Yolculuk Van Tertip Heyeti, Van Müftülüğü ziyaret ederek işbirliği protokolü imzaladı.

Burada bir konuşma yapan İl Müftüsü Nimetullah Arvas, gençliğin eğitimi ve okumanın önemi üzerinde durdu. Kurum olarak desteklerinin tam olduğunu dile getiren Arvas, yarışmanın gençlere ulaştırılması ve Hadis okumalarının önemli olduğunu söyledi.

Buradan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne geçen heyet, Müdür Nevzat İnanç tarafından karşılandı.

Burada konuşan Nevzat İnanç ise Gençlik Merkezlerinin önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade ederek, Kütüphane ve gençlik merkezlerinde Hadis kitabının yer almasının önemine dikkat çekti.

Gençlik Merkezleri koordinasyon Müdürü Sunullah Ercek, 8 adet gençlik merkezinin hepsinde yarışmanın tanıtım ve kayıt çalışmalarının yapılabileceğini, ayrıca her türlü çalışmaya da açık olduklarını belirtti.

Son olarak İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ile görüşen heyet buradan da tam destek aldı.

Van Bilgi Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Doç. Dr. Tahir Kahraman, destekleri dolayısıyla kamu kurum yetkililerine teşekkür ederek, yarışmaya kayıt ve bilgi için www.ufkayolculuk.com adresinin ziyaret edilebileceğini ifade etti. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik'te Sahnelendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com