Advert
Advert
Advert

Uzman Öğretmen yetiştirecek akademi kuruluyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gazi Üniversitesi'nde İletişim Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldiği söyleşide, eğitim politikaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Uzman Öğretmen yetiştirecek akademi kuruluyor
Uzman Öğretmen yetiştirecek akademi kuruluyor

Osmanlıca tartışmalarına esprili bir dille yaklaşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Goebbels’ten alıntı yaptı. Avcı ayrıca, İngilizce eğitiminden yola çıkarak okullardaki sıra düzeninin değişeceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gazi Üniversitesi'nde İletişim Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi. 

Milli Eğitim Şurası'nda, öğretmenlerin niteliğinin artırılması için alınan kararları hatırlatan Bakan Avcı, öğretmen strateji belgesini yakında açıklayacaklarını belirterek, Uzman Öğretmen yetiştirmek için özel bir akademi kurulacağını belirtti.

Bakan Avcı konuşmasında,  “Silahlı kuvvetlerin kendi kurmaylarını harp akademilerinde yetiştirmesi gibi biz de, en azından bazı kurmay öğretmenlerimizi yani uzman öğretmenlerimizi  yetiştireceğimiz bir akademi olacak.  Bu daha önce düşünülmüş sonra vazgeçilmiş. Tekrar onu da gündemimize aldık” dedi.

Bakan  Avcı’ya Osmanlıca tartışması ile ilgili yöneltilen soruya da, şu karşılığı verdi:

“Goeblels’i meşhur bir lafı var. Diyor ki, ‘Artık kültür deyince elim tabancama gidiyor.’ Şimdi Osmanlıca deyince ben şöyle bir yokluyorum kendimi. Her şeyin bire bir karşılığı olmaz. Şimdi Matematik okumak ne menfaatimize, biyoloji ne menfaatimize? Bunların sonu yok. Çocuğa bir özgüven gelir. Tarih sahnesine yeni zuhur etmiş bir ülke olmadığımızı, geriye dönük pek çok birikimimiz, zenginliğimizin olduğunu hissetmesi, önemli bir kazanımdır.”

Gündeminde okullardaki İngilizce eğitimi olduğunu belirten  Bakan Avcı, "İngilizceyi doğru öğretemiyoruz" diyerek bunun bir sebebinin de, sınıflardaki sıra düzeni olduğunu ve en kısa zamanda ‘U’ sınıf düzenine geçeceklerini söyledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!