Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat URFA'NIN EN İYİ İSOTU SEÇİLDİ

URFA'NIN EN İYİ İSOTU SEÇİLDİ

Şanlıurfa'nın has lezzetlerinden bir tanesi olan ve Şanlıurfa isminin özdeşleştiği isotu nesilden nesile aktarılması için her yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ödüllü isot yarışmasında gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2015 Cumartesi 17:15
URFA'NIN EN İYİ İSOTU SEÇİLDİŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mutfak Müzesinde gerçekleştirilen ödüllü isot yarışmaya katılan 148 isot arasından Zıkkım rumuzlu Mehmet Kaya'nın isotu birinci oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi'nin ve Eşi Sema Çiftçi'nin katılığı isot yarışması, yapılan çiğ köfte ve Büyükşehir Belediyesinin sıra gecesi ekibinin ezgileriyle devam etti.

Jüri üyelerinin seçmekte zorlandığı yarışmacıların isotlarından 1. Zıkkım Rumuzlu Mehmet Kaya Bin 250 Lira 2. Kürkçü Pazarı Rumuzlu isotuyla  Hatun Varlık Bin lira, 3. Zurna Rumuzlu isotuyla Nafiye Bulut 750 Lira ve Mansiyon ödülü kazanan Hacı Kamil Hanı Rumuzlu isotuyla Zeliha Akça 500 Lira ödül alırken katılımcılara çeşitli hediyeler verildi.

Öte yandan Başkan Nihat Çiftçi tarafından katılımlarından dolayı Jüri üyelerine plaket takdim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com