Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'daki Suriyelilerden Sert Tepki: “Suriye savaşı derhal durdurulmalıdır”

Urfa'daki Suriyelilerden Sert Tepki: “Suriye savaşı derhal durdurulmalıdır”

Suriye’nin Halep kentinde sivillerin katledilmesine tepki gösteren Türkiye’ye sığınan Suriyeli vatandaşlar ile STK’lar saldırıların derhal durdurulmasına yönelik çabaların arttırılması gerektiğini ifade ettiler.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2016 Pazartesi 14:27
Urfa'daki Suriyelilerden Sert Tepki: “Suriye savaşı derhal durdurulmalıdır”

 

Son günlerde Rus ve Eset güçlerine ait savaş ucalarının Halep’e düzenlediği bombardımanlar yoğunluk kazanırken sivillerin katledilmesine tepki gösteren Türkiye’ye sığınan Suriyeli vatandaşlar ile STK’lar, saldırıların derhal durdurulmasını istedi.

Suriye savaşında 5 oğlunu kaybeden Suriye vatandaşı Ebu Kuteybe’nin saldırıların durdurulması ile ilgili yaptığı konuşma duygulu anların yaşanmasına sebep oldu.

Suriye’de yaşanan çatışmaların bin an önce durdurulmasını isteyen Ebu Kuteybe, bir zamanlar işgal altında Bağdat şehrinin Osmanlılar tarafından kurtarılması gibi bugün de Suriye’yi bu işgalden kurtarmasını beklediklerini söyledi.

Daha sonra ise Halep’te yaşanan saldırıları kınayan Ebu Sad ise, tepkisini bir şiirle dile getirerek yaşanan savaşın derhal durdurulmasını istedi.

Emperyalistlerin Suriye’de yaptığı katliamları kınadığını belirten Suriyeli Modar Hammad Al- Assaad “Suriye’de kadınlara, çocuklara, yaşlılara, hayvanlara karşı bir katliam yapılıyor. İran Rusya ve diğer ülkeler toplu bir şekilde Suriye’yi ateş altına almışlardır. Tüm yardım kuruluşlarına, İnsan hakları savunucularına Birleşmiş Milletleri ve tüm Dünya’ya seslenmek istiyorum. Biran önce bu ateşi söndürsünler. Bu yapılan katliam ve bombardımanların amacı Suriye halkını topraklarından çıkartıp Suriye’yi sömürmektir. Bu amaç için yapmadıkları katliam, öldürmedikleri canlı bırakmamışlardır. Bu katliamların biran önce durdurulmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Uluslararası kamuoyuna seslenen İnsani Yardım Platformu adına konuşan Handa Karataş ise “Bir yerde bir balina ölse bir balık ölse dünyayı ayağa kaldıran Birleşmiş Milletlere sesleniyorum. Artık kalkın. Ölen çocuk değil, kadın değil insanlık ölüyor. Ve tüm Müslümanları kenetlenmeye davet ediyorum. Tüm insanlığa da sesleniyorum: Evrensel değerler adına bir araya gelelim. Tıpkı Fransa’da olduğu gibi, İtalya’da olduğu gibi, Amerika’da olduğu gibi burada ölenler de candır diyorum.” diye konuştu. (Osman Gülebak- İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com