Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Urfa’da bir ilk, idrar yoluna protez takıldı

Urfa’da bir ilk, idrar yoluna protez takıldı

İdrar kaçırma hayat konforunu bozan önemli bir şikayettir. Bu şikayet bir hastalık belirtisidir.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2013 Pazartesi 14:15
Urfa’da bir ilk, idrar yoluna protez takıldı

Erkek hastalarda idrar kaçırma sebepleri idrar yolu enfeksiyonu, nörojenik mesane (mesanenin sinirsel hastalığı), prostat ameliyatı sonrası ve pelvik (mesane ve prostat için) radyoterapi sonrası izlenebilmektedir.

 

Kadın hastalarda idrar kaçırma sebepleri idrar yolu enfeksiyonu, nörojenik mesane, strese bağlı idrar kaçırma ve üriner fistüller olarak görülmektedir.

 

İdrar kaçırmanın medikal tedavisi (pelvik taban egzersizi, antikolinerjik ilaç) ve cerrahi tedavisi (mesaneye botox enjeksiyonu, mesane boynuna dolgu maddesi enjeksiyonu, asma (sling) ameliyatları ve artifisyel sfinkter implantasyonu (idrar yolu kelepçesi) ) olarak yapılabilmektedir.

 

Uzun yıllar boyunca idrar kaçırma şikayeti olan M.K isimli hastanın sorunu prostat ameliyatı sonrası başlamıştır. Bu şikayet ile hastanemize başvuran hastanın idrar yoluna artifisyel sfinkter (idrar yolu kelepçesi) uygulaması Op. Dr. Engin ÖZBAY, Op. Dr. Emre Can POLAT ve Op. Dr. Fatih ÇELİK tarafından başarıyla gerçekleştirildi. Bu sayede hastanın uzun yıllar boyunca var olan idrar kaçırma şikayeti bu ameliyat ile ortadan kaldırıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Olan yine Şanlıurfalılara oluyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com