Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa Turizmine büyük zarar

Urfa Turizmine büyük zarar

Şanlıurfa Rehberler Odası ŞURO Başkanı M.Kamil TÜRKMEN, Halfeti’de turizm mevsiminin start almasına kısa bir süre kala eski ilçe merkezine girişte araçlardan otopark ücreti alınmasına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2014 Çarşamba 12:02
Urfa Turizmine büyük zarar


Türkmen Konu hakkında yaptığı açıklamada;
"Halfeti bilindiği üzere son yıllarda özellikle adından söz ettiren şirin bir ilçemizdir. Özellikle Karagül dizisinin bölgede çekilmesiyle yıldızı tekrar parlayan Güneydoğunun saklı cenneti olan Halfetiye hepimizin sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. Özellikle son günlerde sık sık gerek yerel ve gerekse ulusal basına konu olan otopark parası uygulamasında 21.yüzyil Türkiye’sinde adeta Deli Dumrul benzeri bir olayla karşılaşmaktayız. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bu saçmalığa son verilmesini istiyoruz. ŞURO Başkanı Türkmen açıklamasına şöyle devam etti “Bu hadise bölge turizmine zarar vermektedir. Belediye bu ihaleyi nasıl yapar, Kaymakamlık ve valilik bu konuyu görmezden nasıl gelebilir. Mülkiyeti Hazine Enerji Tabi Kaynaklar Bakanlığında olan kıyı şeridinin tamamımda belediye nasıl olurda ihaleye çıkar. Cumhuriyet Savcılarını Sayıştay denetçilerini ve müfettişleri göreve davet ediyorum. Halfeti ve bölge turizmine zarar vermeye kimsenin hakkı yoktur. Konuyu Turizm Platformunda gündeme getirmemize rağmen şimdiye kadar hala bir işlem yapılmaması düşündürücüdür. Turizm sezonu öncesi mutlaka bu sorun çözülmelidir" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com