Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Türkiye'de obezite oranı yüzde 19,9'a ulaştı

Türkiye'de obezite oranı yüzde 19,9'a ulaştı

TÜİK verilerine göre Türkiye'de obezite oranı 2014 yılında yüzde 31,1 artış göstererek yüzde 19,9'a ulaştı.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2015 Perşembe 15:24
Türkiye'de obezite oranı yüzde 19,9'a ulaştı

TÜİK obezite oranları verilerini açıkladı. Buna göre; Türkiye’de obezite oranı 2008 yılında yüzde 15,2 iken 2014 yılında yüzde 31,1 oranında artış göstererek yüzde 19,9’a ulaştı. Artış oranı, kadınlarda yüzde 32,3, erkeklerde ise yüzde 24 olarak ölçüldü.

Veriler incelendiğinde, düşük kilolu ve obez oranlarında kadınların, normal ve fazla kilolu oranlarında ise erkeklerin yüksek olduğu görüldü. Buna karşılık, fazla kilolular ile obezler toplandığında kadın (yüzde 53,8) ve erkeklerin (yüzde 53,5) hemen hemen aynı oranda olduğu dikkat çekti.

Seçilmiş OECD ülkelerine ilişkin obezite oranları incelendiğinde, ülkelerin hepsinde karşılaştırılabilir düzenli bir seri mevcut değilken ülkelere ait değerler incelendiğinde en yüksek obezite oranına yüzde 28,7 ile ABD’nin sahip olduğu görüldü. ABD’yi yüzde 22,2 ile İzlanda izliyor. Türkiye ise yüzde 19,9’luk oranla üçüncü sırada yer alıyor.

Obezite oranının en düşük olduğu ülkeler ise sırasıyla yüzde 2,4’lük oranla Kore, yüzde 10,3’lük oranla İsviçre ve İtalya olduğu görüldü. (ILKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com