Advert
Advert
Advert

Türkiye-İran Alt Güvenlik Toplantısı Ağrı'da yapıldı

Türkiye ile İran sınır illeri arasındaki 78. Alt Güvenlik Toplantısı Ağrı'da gerçekleştirildi.

Türkiye-İran Alt Güvenlik Toplantısı Ağrı'da yapıldı
Türkiye-İran Alt Güvenlik Toplantısı Ağrı'da yapıldı

İran’ın Maku Fermandarı Şahin Alizadeh Başkanlığı’ndaki heyet sabah saatlerinde Ağrı’ya geldi. Ağrı Valisi Musa Işın ve Iğdır Valisi Davut Haner tarafından karşılanan heyet, Vali Işın’ı makamında ziyaret etti.

Valilik Ahmedi Hani Toplantı Salonunda gerçekleşen 78. Alt Güvenlik Toplantısına Türkiye adına Heyet Başkanı ve Ağrı Valisi Musa Işın, Iğdır Valisi Davut Haner, Doğubayazıt Kaymakamı ve Sınır Mülki İdare Amiri Ulaş Akhan, Ağrı ve Iğdır İllerinin İl Jandarma Komutanları, İl Emniyet Müdürleri, Sınır Birlik Komutanları ve Gümrük Müdürleri ile İranlı mevkidaşları katıldı.

Toplantıda konuşan Ağrı Valisi Musa Işın, İran Heyeti Başkanı ve Maku Fermandarı Şahin Alizadeh ile heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye ve İran sınır illeri arasında güzel bir işbirliğinin olduğuna değinen Vali Işın, “Toplantıda bu işbirliğinin geliştirilmesi, terör olayları, sınır güvenliği, kaçakçılık ve sınır kapılarındaki sorunları ele alacağız. Daha önce ele aldığımız meselelerin son durumlarını ele alıp, bundan sonra atılacak adımları kararlaştıracağız.” dedi.

İran toplumu ile kültürel ve dini bir ortaklığın tarihten bu yana devam ettiğini belirten Vali Işın, Muharrem Ayı’na girildiğini hatırlatarak Hazreti Hüseyin'in Kerbale’da siyasî ihtiraslar uğruna acımasızca şehit edilmesinin tüm müminleri derinden yaraladığını söyledi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonrasında heyet başkanları tarafından toplantı kararları imzalandı.

Toplantı sonrasında heyetler karşılıklı hediye takdiminde bulundu.  (İLKHA) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!