Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Türkiye Bankalar Birliğinden dolandırıcılık uyarısı

Türkiye Bankalar Birliğinden dolandırıcılık uyarısı

Türkiye Bankalar Birliği son günlerde, kendilerini Türkiye Bankalar Birliği personeli veya Türkiye Bankalar Birliği ile anlaşmalı kuruluş yetkilisi olarak tanıtan bazı kişilerin vatandaşları dolandırdıkları hakkında uyardı.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2015 Cuma 17:29
Türkiye Bankalar Birliğinden dolandırıcılık uyarısı

Türkiye  Bankalar Birliği (TBB) yaptığı yazılı açıklamayla son günlerde, kendilerini Türkiye Bankalar Birliği personeli veya Türkiye Bankalar Birliği ile anlaşmalı kuruluş yetkilisi olarak tanıtan bazı kişilerin, banka müşterilerini telefonla arayarak, müşterilerin bankalara ödedikleri ücret, masraf ve komisyonların kendilerine geri ödenmesine aracılık edecekleri vaadiyle vatandaşları dolandırmaya teşebbüs ettikleri konusunda uyarıda bulundu.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini temin etmek amacıyla açıklama yapılması zorunda kalındığını belirtilen Türkiye Bankalar Birliği (TBB) açıklamasında, TBB’nin, müşterilerin bankalara ödedikleri ücret, masraf ve komisyonların geri ödenmesine yönelik bir çalışması ve böyle bir görevi bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada devamla; “Kendilerini Birlik çalışanı veya Birlik ile anlaşmalı kuruluş yetkilisi olarak tanıtan kişilere kesinlikle itibar edilmemeli, bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmamasını teminen kişisel bilgiler asla paylaşılmamalıdır. Bu kişiler hakkında ilgili kurumlar nezdinde suç duyurusunda bulunulmalıdır.“ denildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com