Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem TOKİ Maşuk sakinlerinden yetkililerden çağrı

TOKİ Maşuk sakinlerinden yetkililerden çağrı

Şanlıurfa'nın merkez Karaköprü İlçesine Maşuk mahallesinde ikamet eden TOKİ sakinleri mahallelerinde sosyal donatı ve iş yerleri olmamasından dolayı yetkililere seslenerek bu sıkıntılarımızı giderin dedi.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi 21:49
TOKİ Maşuk sakinlerinden yetkililerden çağrı

TOKİ tarafından MAŞUK’ta yapılan konutlarda sorunlar bitmiyor… Karaköprü İlçesine bağlı Maşuk mahallesinde ikamet eden TOKİ sakinleri, mahallelerinde sosyal donatı ve iş yerleri olmamasından dolayı sıkıntı çektiklerini dile getirdi.Kendilerini bir kenara itilmiş hisseden halk ‘‘Hangi kapıyı çaldıysak sorunlarımız çözülmedi’’ diyor. Bölgede kurulan yaşam alanında en temel ihtiyaçlara bile bazen ulaşılamıyor.


Konu ile ilgili olarak OLAY’a konuşan mahalle sakinlerinden Fatma Kılıç "Burada bir tane bakkal yok, fırın yok, kasap yok 2 tane çivi lazım olduğu zaman alacak iş yeri yok. Bunca konut yapıldı buranın nüfusu şubat ayında Bozova ve Hilvan ilçelerimizde daha fazla olacak. Bunca konutu yapanlar niçin bunları düşünmemiş, hadi onlar düşünmemiş bizim yetkililerimiz neden düşünmüyor ve görmüyorlar.Ne zaman bu sorunlara çözüm bulacaklar?. Çocuklarımızın enerjilerini atacak spor alanları yok, Basketbol, voleybol sahaları yok, yarım kilo et almak için 15 km şehire gelmek zorundayız. Perde için korneş lazım 15 km şehire gelmek zorundayız. Bir paket deterjan lazım 15 km şehire gitmek zorundayız. Fırın olmadığı için tırnaklı ve açık ekmek' hasret kaldık, alamıyoruz. Yetkililerden bir an önce çözüm bekliyoruz. İş yeri sorununu çözmek için ya binaların giriş katlarına iş yeri ruhsatı verilsin veya Belediye bir an önce kendisi iş yerleri yapsın halka kiralasın veya satsın" dedi.
Suriyelilerin kampı gibi olmuş durumdayız


Maşuk sakinlerinden Halil Kırmızı ise, "Sağlı ocağı yok, gece veya gündüz burada bir iğne yapmak için ne yapacağız nereye gideceğiz. Çocuğa aşı yaptıracağız nasıl ve nerede yaptıracağımızı bilmiyoruz. Yaşlılarımız var, hastalarımız var, sakatlarımız var, bir an önce Sağlık ocağı yapılmalı. Karakol yok, Taziye evi, Tedaş, Şuski, Telekom, Banka vs. gibi tahsilat vezneleri yok tüm işlemler için şehre gitmek zorunda kalıyoruz. Bunlar bir an önce yapılmal.ı Burası mahrumiyet bölgesi olmaktan çıkarmalı. Suriyelilerin kampı gibi olmuş durumdayız. Sayın Valimiz, Büyük şehir Belediye Başkanımız ve Karaköprü Belediye Başkanımızdan yardım bekliyoruz" dedi.


Aziz Budak/Şanlıurfa OLAY

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com